کد خبر: ۲۷۹۱۱
|
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ | ۱۵:۳۶

تلاش می‌کنیم ارغوان الگویی موفق برای صندوق‌های جسورانه باشد

مدیرعامل گروه مالی غدیر، در نشست خبری راهبرد‌های گروه سرمایه گذاری غدیر در راستای تحقق اقتصاد دانش بنیان، گفت: امیدواریم در زمان مناسب و با شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناسب، صندوق جسورانه ارغوان الگویی موفق در کشور برای سایر بخش‌هایی باشد که قصد استفاده از این ابزار و سایر ابزار‌های نوین مالی را برای توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه دانش بنیان دارند.

به گزارش «نبض فناوری»،  میلاد فروغی اظهار کرد: سهامداران صندوق جسورانه ارغوان گروه مالی غدیر، ساتا و موسسه توانمندسازی نیرو‌های مسلح می‌باشند و براساس برنامه‌ریزی و هماهنگی با فرابورس، ماه آینده پذیره نویسی واحد‌های صندوق جسورانه ارغوان انجام می‌شود.
وی ادامه داد: اواخر سال گذشته، اقدامات خود برای اخذ مجوز تاسیس صندوق جسورانه با سرمایه اولیه ۲۵۰ میلیارد تومان آغاز کردیم که ارغوان با این سرمایه، بزرگترین صندوق جسورانه فعلی کشور است.

تلاش می‌کنیم ارغوان الگویی موفق برای صندوق‌های جسورانه باشد
به گفته دکتر فروغی، سرمایه‌گذاری دی به عنوان مجموعه تخصصی گروه مالی غدیر در زمینه استارت آپ‌ها فعالیت دارد که در زیر مجموعه این شرکت شتاب‌دهنده، رصدخانه، صندوق جسورانه فعالیت می‌کنند.
فروغی با بیان اینکه شرکت تامین سرمایه دماوند وظیفه مدیریت این صندوق را بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: یکی از پارامتر‌هایی تاثیرگذار بر موفقیت صندوق‌های جسورانه وجود تیم‌های تخصصی سرمایه‌گذاری و بهره برداری از ظرفیت آنان در این صندوق‌ها است.
مدیرعامل گروه مالی غدیر ادامه داد: در حال حاضر در گروه مالی و سرمایه‌گذاری دی و سایر مجموعه‌هایی که شرکای ما هستند، از توانمندی گروه‌های تخصصی در صنایع مختلف بهره‌مندیم و البته اولویت در صندوق جسورانه ارغوان سرمایه گذاری در حوزه سلامت و سایر حوزه‌های مرتبط است. تیم‌های مجرب در گروه مالی اقدام به بررسی و ارزیابی حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کردند و با شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، تلاش می‌کنند به محض آغازفعالیت رسمی صندوق در آن حوزه‌ها فعالیت و سرمایه گذاری کنند.
وی ادامه داد: یکی ازموضوعات مهم، بحث مصرف‌کنندگان یا بهره‌برداران از این حوزه است و با توجه به اینکه هلدینگ بزرگ غدیر سهامدار گروه مالی غدیر بوده و در این هلدینگ طیف وسیعی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری‌ها و صنایع وجود دارد، لذا بسیاری از نیاز‌های صنعتی و سرمایه‌گذاری در حوزه دانش‌بنیان در همین مجموعه‌ها و شرکت‌های تابع شناسایی می‌شوند و این موضوع به نوعی تضمین کننده موفقیت سرمایه‌گذاری است، چون تقریبا اطمینان داریم که محصولی یا ایده‌ای که در آن سرمایه‌گذاری می‌شود با احتمال بالایی به موفقیت می‌رسد و مجموعه‌های غدیر از آن محصولات بهره مند می‌شوند.
فروغی افزود: در جلسات متعدد و مفصل کارشناسی این طرح مورد بررسی قرار گرفت، اولویت‌ها و حوزه‌های سرمایه گذاری مطرح شد، تیم تخصصی مجموعه فرابورس و سازمان بورس هم در این جلسات شرکت داشتند و همکاری دو جانبه‌ای شکل گرفت و با تعاملی که برقرار شد، توانستیم در یک زمان بسیارکوتاه مراحل موافقت اصولی صندوق را به پایان ببریم و در هیئت پذیرش فرابورس این صندوق و طرح تجاری آن پذیرفته شد.
وی تصریح کرد: در ادامه کار قاعدتا نیازمند همکاری و تعامل بیشتری هستیم چرا که صندوق‌های جسورانه، صندوق‌های خاصی بوده و سرمایه گذاران خاصی دارند و هم از جهت بازدهی و طول عمر سرمایه گذاری نسبت به سایر صندوق‌های سرمایه گذاری متفاوت هستند.
فروغی گفت: امیدوارهستیم که در ادامه همین تعامل، منابع خوبی در این صندوق جذب کنیم ومنابع بیشتری را از طریق افزایش سقف صندوق در واحد زمانی مشخص داشته باشیم و بتوانیم در حوزه‌های مناسب سرمایه‌گذاری و با بازدهی مطلوب متمرکز باشیم.
لازم به ذکر است، روز پنج شنبه و در حاشیه نمایشگاه اینوتکس نشست خبری امیر عباس حسینی، مدیر عامل سرمایه گذاری غدیر در خصوص راهبرد‌های گروه سرمایه گذاری غدیر در راستای تحقق اقتصاد دانش بنیان، با حضور مدیران عامل گروه مالی غدیر، سرمایه گذاری دی، تامین سرمایه دماوند و با حضور نمایندگان رسانه‌های مختلف کشور برگزار شد.

ارسال نظرات
تفاهم نامه همکاری بنیاد رودکی و تلویزیون اینترنتی آرپا امضا شد؛ تفاهم‌ نامه همکاری بنیاد فرهنگی هنری رودکی و تلویزیون اینترنتی آرپا به امضا رسید.
در آخرین گزارش درآمد «تجارت الکترونیک پارسیان» در کدال، رشد ۶ درصدی درآمد «رتاپ» در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲
وبگردی