کد خبر: ۲۷۹۳۱
|
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۴

دستاوردهای حوزه همگرا در 8 محور مورد حمایت قرار می‌گیرند

طرح‌های خلاقانه و فناورانه در حوزه فناوری‌های همگرا، در قالب یک فراخوان، مورد حمایت قرار می‌گیرند.

به گزارش «نبض فناوری»، محورهای ششمین فراخوان برنامه نوپاهای فناوری‌های همگرا شامل ادوات پایش و رصد، نسل جدید توالی‌یابی، شبیه‌سازهای پزشکی، سامانه‌های ریزمقیاس زیستی و تشخیصی، زیست‌مهندسی و زیست‌شناسی مصنوعی، فناوری‌های اینترنت بدن، نانوزیست‌کاتالیست و چاپگرهای زیستی می‌شود.

ادوات پایش و رصد

این ادوات شامل حسگرهای کنترل و پایش از راه دور علایم محیطی، مشخصه‌های فیزیولوژیک انسانی، حیوانی و زیست‌محیطی، حسگرهای پوشیدنی و حسگرهای الکتروشیمیایی شناسایی عوامل بیماری‌‌زا در انسان، دام و طیور است.

نسل جدید توالی‌یابی

دستاوردهای این حوزه شامل کیت‌های دستگاه‌های نسل جدید توالی‌یابی و کاربرد نسل جدید توالی‌یابی در حوزه‌های کشاورزی و دامپروری، سرطان و بیماری‌های نادر و پزشکی فردمحور است.

شبیه‌ساز پزشکی

شامل شبیه‌سازهای جراحی و تصویربرداری، فیزیوتراپی و . . . جهت استفاده در درمان و آموزش است.

سامانه‌های ریزمقیاس زیستی و تشخیصی

شامل محصولات حوزه تشخیص بر بالین، اندام بر تراشه، آزمایشگاه روی تراشه، حسگرهای میکروالکترومکانیکی زیستی و میکروفلوئیدیک، حسگرهای پوشیدنی و دارورسانی می‌شود.

زیست‌مهندسی و زیست‌شناسی مصنوعی

شامل توسعه با رویکرد مهندسی متابولیک، تولید محصول در سویه‌های مهندسی‌شده با رویکرد مهندسی متابولیک و مهندسی ژنتیک، تولید کیت‌ها و ابزار مهندسی سویه اعم از کیت‌های ویرایش ژنوم و کیت‌های سرهم‌بندی قطعات دی‌ان‌ای است.

فناوری‌های اینترنت بدن

این فناوری‌ها شامل دستگاه‌ها و گجت‌های پزشکی، شخص‌محور، نانوچیپ‌های هوشمند با قابلیت دریافت داده‎‌های انسانی به منظور استفاده در حوزه‌های مالی، امنیتی و سلامت، بازی‌های تعاملی با ابزار شناختی و سیستم خودکار هدایت هوشمند با دریافت اطلاعات از انسان است.

نانوزیست کاتالیست

شامل تثبیت آنزیم با استفاده از نانوذرات به منظور استفاده در کیت‌های تشخیصی و صنایع غذایی و بسترهای تصفیه پساب با استفاده از نانوزیست کاتالیست‌ها می‌شود.

چاپگرهای زیستی

شامل طراحی، توسعه و چاپ بافت زیستی است.

علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر، به صفحه فراخوان به نشانی https://nbic.ir/section/270 مراجعه کنند یا با شماره‌های ۰۹۰۲۵۵۵۵۴۳۹ و ۶۶۵۵۰۳۵۴-۰۲۱ تماس حاصل کنند.

همچنین جهت آشنایی بیشتر با برنامه نوپاهای فناوری‌های همگرا، امکان مراجعه به صفحه اینستاگرام برنامه به نشانی nbic.startups@ وجود دارد.

ارسال نظرات
با وجود از بین رفتن نیم میلیارد شیبا؛ کاهش ۲۷ درصدی نرخ توکن سوزی شیبا اینو
وبگردی