کد خبر: ۲۷۹۴۳
|
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ | ۱۵:۳۵
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در دیدار با مدیران پست مطرح کرد:

استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در خلق سرویس‌های نوین پستی

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای خلق سرویس‌های جدید و بهینه‌سازی سرویس‌های موجود تأکید کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، روابط عمومی شرکت ملی پست اعلام کرد، محمود لیائی، معاون وزیر ارتباطات با همراهی محمدرضا قادری عضو هیئت‌مدیره و رئیس مرکز نوآوری پست و حمیدرضا امینی راد معاون برنامه‌ریزی راهبردی و توسعه فناوری اطلاعات با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در محل ساختمان معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور دیدار کردند.
سورنا ستاری در این نشست بابیان اینکه موتور حرکت اقتصاد دیجیتال پست است بر استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی در خلق سرویس‌های نوین پستی و بهینه‌سازی سرویس‌های موجود تأکید کرد.
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور بر تکمیل فرایند هوشمند سازی پست و ارائه طرح‌های نوآورانه تأکید کرد.
وی ضمن قدرانی از اقدامات انجام‌شده در شرکت ملی پست پیرامون راه‌اندازی مراکز نوآوری پست، افزود: حضور استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای نو در حوزه پست بستر بسیار مناسبی است که شرکت پست هم از این کسب‌وکارها حمایت می‌کند.

مدیرعامل شرکت ملی پست: رویداد اینوتکس پست برگزار خواهد شد

معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ملی پست در این نشست با اشاره به شعار سال و فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه تعاملات با شرکت‌های دانش‌بنیان و رونق تولید و اشتغال‌زایی به تشریح اقدامات پست در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپی پرداخت.
محمود لیائی بابیان اینکه پست به‌عنوان لجستیک، نقش کلیدی و حیاتی دارد گفت: «شرکت ملی پست در مدل جدید کسب‌وکار پلتفرمی خود می‌کوشد با تمرکز بر توسعه و هوشمند سازی زیرساخت‌های لجستیکی و با همکاری شرکای تجاری استراتژیک خود، شامل شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های بخش خصوصی، نیازهای تجاری و خدمات لازم برای تکمیل زنجیره ارزش هر خریدوفروش در کشور و حتی به خارج از کشور را، برای هر تأمین‌کننده و خریدار با هر مقیاسی، فراهم کند».
معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد: در هفته پست، رویداد اینوتکس پست را با حضور استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان صاحب ایده برگزار می‌کنیم و اقدامات مراکز نوآوری پست را معرفی خواهیم کرد.
رئیس هیئت‌مدیره شرکت ملی پست در ادامه از راه‌اندازی و توسعه سامانه روستا بازار خبر داد و عنوان داشت: این سامانه در راستای خدمت‌رسانی به روستائیان عزیز کشور تهیه‌شده و معرفی و استفاده از ظرفیت‌های آن در تمام استان‌ها مورد تأکید قرار گرفته است.
وی توسعه این سامانه را گامی مهم در توسعه اشتغال آفرینی و رونق بازار کسب‌وکارهای کوچک و روستایی نوپا خواند و افزود: شرکت پست برآن است تا در حوزه محصولات پستی مبتنی بر فناوری، محصول محور باشد و بر ایده پردازی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌اپ‌ها در خصوص فروش و ارسال کالا تأکید کرد.

نمایش توانمندی شرکت‌های عضو مرکز نوآوری پست در ایده بازارپست

در ادامه محمدرضا قادری، از برگزاری رویداد نوآوری و کارآفرینی شرکت ملی پست با عنوان «ایده بازار پست» با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان عضو مراکز نوآوری پست خبر داد و هدف از برگزاری این رویداد را نمایش توانمندی این شرکت‌ها در حوزه هوشمند سازی پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته خواند.
عضو هیئت‌مدیره و رئیس مرکز نوآوری پست افزود: این رویداد روز چهارشنبه بیست و هشتم اردیبهشت در موزه ملی ارتباطات برگزار می‌شود.

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارز‌های جهان در ۸ فروردین ۱۴۰۲ شکایتی که رمزارزها را پایین کشید
سرمایه‌هایی که با رفتنشان مسیر پُرشیب توسعه سخت‌تر خواهد شد؛ تغییر الگوی مهاجرت ایرانیان به سمت عربستان و امارات به‌ عنوان قطب‌های جدید علم و فناوری!
آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان بیت‌کوین رکوردی جدید ثبت کرد
وبگردی