کد خبر: ۲۷۹۶۲
|
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ | ۱۱:۴۵
با اجتناب از مسابقه اعطای یارانه؛

آمریکا و اروپا برای تولید تراشه برنامه ریزی می کنند

به گفته یک مقام ارشد دولت آمریکا این کشور و اتحادیه اروپا طرحی مشترک برای اجتناب از «مسابقه اعطای یارانه» برای تولید تراشه اعلام می کنند تا وضعیت این صنعت را کنترل کنند.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، این درحالی است که آمریکا و اروپا تلاش دارند تولید تراشه های نیمه رسانا را ارتقا دهند.

طرح مذکور در دومین« نشست شورای تجارت و فناوری ایالات متحده و اتحادیه اروپا» (TTC) در پاریس برگزار می شود، اعلام خواهد شد.

این مقام ارشد دولت جو بایدن( رییس جمهور آمریکا) روز جمعه در این باره به خبرنگاران گفت: ما یک روش واحد برای سرمایه گذاری آمریکا و اتحادیه اروپا در بخش نیمه رساناها اعلام می کنیم که هدف آن تضمین امنیت ذخایر است.

او در ادامه افزود: آمریکا و اتحادیه اروپا خواستار تشویق سرمایه گذاری در بخش تراشه هستند و قصد دارند این کار را به شیوه ای هماهنگ انجام دهند، نه اینکه فقط یک مسابقه اعطای یارانه راه بیندازند.

همچنین این مقام ارشد دولت آمریکا اعلام کرد در نشست مذکور یک سیستم هشدار زودهنگام برای مشخص کردن و بررسی اختلالات در زنجیره ذخایر معرفی می شود.

در نشست مذکور آنتونی بلینکن (وزیر امور خارجه آمریکا) ، جینا ریموندو( وزیر بازرگانی آمریکا) و همچنین کاترین تای نماینده تجاری آمریکا شرکت می کنند.

والدیس دموبروسکیس و مارگارت وستاگر کمیسیونر آنتی تراست اتحادیه اروپا نیز در نشست حضور خواهند داشت.

TTCسال گذشته در نخستین کنفرانس این اجلاس در پیتسبورگ تعهد دو طرف تعهد کردند همکاری های شان برای قدرتمندترشدن زنجیره ذخایر تراشه، کنترل شیوه های تجاری غیر بازاری چین و اتخاذ روشی واحد برای قانونمندسازی شرکت های فناوری بزرگ و جهانی را عمیق تر کند.

کمبود وسیع تراشه در سراسر جهان تولید در بخش های مختلف از خودروسازی و الکترونیک گرفته تا موبایل را مختل کرده و برخی شرکت ها مجبور به کاهش تولید شده اند.

این درحالی است که در آمریکا که لایحه ای برای سرمایه گذاری ۵۲ میلیارد دلاری جهت کمک به تولید تراشه سازان در نظر گرفته است. اما لایحه مذکور همچنان در کنگره تحت بررسی است.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
با پیشرفتی که توسط شرکت کانادایی حاصل شد؛ فقط ۵ سال تا رایانه کوانتومی تجاری فاصله داریم
بیم و امید در مورد ایمنی خودروهای خودران ربات‌ها راننده بهتری هستند یا انسان‌ها؟!
پیام سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران: مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمند سازی پلیس
بیانیه‌ی استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه در زمینه‌ی راه‌اندازی سامانه سوییچ بیمه مرکزی: جلوی فاجعه انحصار «سوییچ بیمه» را بگیرید
وبگردی