کد خبر: ۲۸۰۳۰
|
۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ | ۱۶:۲۱
مدیر دبیرخانه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری اعلام کرد:

صدور بیش از ۱۲ هزار ضمانت‌نامه به ارزش ۸۲۵۰ میلیارد تومان برای دانش بنیان‌ها

مدیر دبیرخانه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری کشور از صدور بیش از ۱۲هزار ضمانت‌نامه به ارزش ۸۲۵۰ میلیارد تومان برای شرکت‌های دانش بنیان خبر داد و گفت: در حال حاضر هر استان یک صندوق پژوهش و فناوری مستقل داشته و برنامه بعدی ما ایجاد صندوق‌های تخصصی در کشور است.

به گزارش «تابناک» به نقل از روابط عمومی دبیرخانه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری اعلام کرد، دکتر امیرحسام بهروز، در هفدهمین نشست هم‌اندیشی مدیران عامل صندوق‌های کشور، این نشست را نخستین نشست حضوری مسئولین این حوزه دانست و ابراز امیدواری کرد که در پایان نشست نتایج خوبی حاصل شده و امید است فواید آن به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور برسد.
وی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت صندوق‌های پژوهش و فناوری کشور گفت: قدمت صندوق‌های پژوهش و فناوری در کشور به 20 سال می‌رسد که ۱۸ صندوق بر اساس برنامه سوم توسعه ایجاد شدند و در حال حاضر نیز ۶۳ صندوق در کشور ثبت و 6 صندوق مصوب شده است.
بهروز با بیان اینکه درگذشته ۱۳ صندوق استانی به عنوان بازوی مالی پارک‌های علم و فناوری و دانشگاه‌های استان‌ها فعالیت داشتند گفت: خوشبختانه با سیاست‌های اتخاذ ‌شده، در حال حاضر هر استان یک صندوق پژوهش و فناوری مستقل داشته و برنامه بعدی ما ایجاد صندوق‌های تخصصی در کشور است.
مدیر دبیرخانه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری کشور از این صندوق‌ها با نام بانک‌های حوزه علم و فناوری یاد کرد، بانک‌هایی که نیاز به سپرده‌گذاری ندارند. بهروز افزود: صندوق‌ها تمام فعالیت‌های یک بانک اعم از ارائه تسهیلات، صدور ضمانت‌نامه،سرمایه‌گذاری و مباحث توسعه‌ای را انجام می‌دهند.
وی اعضای کارگروه صندوق‌های پژوهش را ۱۲ عضو به ریاست وزیر علوم و دبیری رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور عنوان کرد و گفت: با توجه به اهمیت بحث دانش‌بنیان در دولت جدید و نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری، سطح اعضا، حضور و مشارکت وزرا و معاونین آنها در مباحث مربوط به صندوق‌ها و شرکت‌های دانش بنیان بسیار بالاتر از قبل است.
مدیر دبیرخانه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری کشور در گزارشی از صدور 12 هزار و 980 ضمانت نامه به ارزش 8 هزار و 250 میلیارد تومان، 5 هزار و 345 میلیارد تومان انواع تسهیلات و همچنین 427 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خطرپذیر خبر داد و گفت: منابع تسهیلات صندوق‌ها و عامل تحرک آن‌ها در سال‌های اخیر فعالیت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی بوده که بالا رفتن مشارکت پارک‌های علم و فناوری و دانشگاه‌ها را نیز می‌طلبد.
وی افزود: در سال ۱۴۰۰، سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه صادر شده که پیش‌بینی می‌کنیم این میزان در پایان سال جاری به دو برابر افزایش پیدا کند.

صدور بیش از ۱۲ هزار ضمانت‌نامه به ارزش ۸۲۵۰ میلیارد تومان برای دانش بنیان‌ها

از میان ۱۵۷ سرمایه‌گذاری خطرپذیر در کشور ۳۱ مورد در استان یزد انجام شده است

دکتر محمد سپهر، مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد نیز با بیان اینکه صندوق یزد نخستین صندوق پژوهش و فناوری در کشور است که در سال ۸۱ تاسیس شده، گفت: یکی از شاخص‌های ریسک‌پذیری صندوق‌ها میزان صدور ضمانتنامه‌های تعهد پرداخت است که ۲۵ درصد از ضمانت‌نامه‌های صادره در کشور مربوط به استان یزد بوده است.
وی افزود: یکی از دلایل موفقیت صندوق پژوهش و فناوری استان یزد حمایت مسئولان استانی بوده که از طریق این حمایت‌ها از میان ۱۵۷ سرمایه‌گذاری خطرپذیر در کشور ۳۱ مورد در استان یزد انجام شده است.
گفتنی است هفدهمین نشست هم اندیشی مدیران عامل صندوق‌های پژوهش و فناوری کشور، 27 و 28 اردیبهشت ۱۴۰۱ برای نخستین بار به صورت حضوری به میزبانی صندوق پژوهش و فناوری استان یزد در حال برگزاری است.

ارسال نظرات
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
با پیشرفتی که توسط شرکت کانادایی حاصل شد؛ فقط ۵ سال تا رایانه کوانتومی تجاری فاصله داریم
بیم و امید در مورد ایمنی خودروهای خودران ربات‌ها راننده بهتری هستند یا انسان‌ها؟!
پیام سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران: مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمند سازی پلیس
بیانیه‌ی استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه در زمینه‌ی راه‌اندازی سامانه سوییچ بیمه مرکزی: جلوی فاجعه انحصار «سوییچ بیمه» را بگیرید
وبگردی