کد خبر: ۲۸۰۸۵
|
۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ | ۱۸:۰۰
مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان مطرح کرد؛

شرایط معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان‌

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان گفت: معافیت مالیاتی در قانون شرکت‌های دانش بنیان پیش‌بینی شده است.

به گزارش «نبض فناوری»، عباس مزیکی با بیان اینکه معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش بنیان در قانون تشکیل شرکت‌های دانش بنیان پیش‌بینی شده است، اظهار داشت: معافیت مالیاتی این شرکت‌ها مشروط به استقرار و نوع فعالیتی است که انجام می‌دهند.

وی افزود: براساس تاییدیه متولیان شهرک علمی- تحقیقاتی به اداره امور مالیاتی که درصد و نوع دانش و فناوری شرکت‌ها را مشخص می‌کند، ما بر همان مبنا و طبق قانون آن بخش از فعالیتی را که در شهرک انجام می‌شود، معافیت عملکرد اعمال می‌کنیم.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان با بیان اینکه بخش ارزش افزوده، معافیت خاصی ندارد، خاطرنشان کرد: اگر شرکت‌ها شروط لازم برای معافیت را رعایت کنند، ما نیز بی تردید با توجه به نامگذاری سال (تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین) که باید از تولید دانش بنیان‌ها حمایت شود، این مهم را رعایت خواهیم کرد.

مزیکی تصریح کرد: اگر تاکنون دانش‌بنیان‌ها مشکلاتی در حوزه مالیاتی داشتند در این زمینه با مسئولان شهرک علمی- تحقیقاتی اصفهان همفکری خواهیم کرد و امید است که مشکلات مرتفع شود.

وی افزود: یکی از معاونان اداره مالیاتی به عنوان رابط تعیین خواهد شد تا شرکت‌های دانش بنیان از مجموعه تسهیلاتی مانند بخشودگی، تقسیط و … که در اختیار اداره کل است، بهره‌مند شوند و ما بتوانیم معافیت قانونی این شرکت‌ها را که حقشان است با سهولت بیشتری اعمال کنیم تا دانش بنیان‌ها به فعالیت اصلی خود برسند.

منبع/ مهر 

ارسال نظرات
یک مقام رگولاتوری آمریکا خواستار شد حذف اپلیکیشن تیک تاک از فروشگاه اپل و گوگل
سرپرست سازمان فاوای شهرداری تهران در برنامه سلام؛ صبح به‌خیر اپلیکیشن «تهران من» امروز در دسترس شهروندان قرار می‌گیرد
وبگردی