کد خبر: ۲۸۷۳۶
|
۳۰ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۸:۰۰

افزایش تصاعدی کلاهبرداری در رمزارز

خبرها حاکی از این است که کلاهبرداری رمزنگاری به طور تصاعدی در حال رشد است.

به گزارش «نبض فناوری»،  لس آنجلس تایمز گزارش می دهد که رشد کلاهبرداری در حوزه کریپتو در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته است. کمیسیون تجارت فدرال در اوایل این ماه گزارش داد که زیان های گزارش شده از کلاهبرداری های رمزنگاری در سال 2021 شصت برابر بیشتر از سال 2018 بوده است.

 بیش از 46000 نفر از سال 2021 بیش از 1 میلیارد دلار را به خاطر کلاهبرداری های رمزنگاری از دست داده اند، اما مجموع واقعی ضررها احتمالاً بسیار بیشتر است زیرا اکثر تقلب ها گزارش نشده است.

بر اساس تجزیه و تحلیل شرکت حفظ حریم خصوصی دیجیتال Top10VPN، زیان های مالی به طور خاص از جرایم NFT فقط تا ماه می امسال بیش از 600٪ بیشتر از کل سال 2021 بود( با دو برابر بیشتر هک ها و سرقت های بزرگتر و بزرگتر).

برای بسیاری از قربانیان، امید کمی برای بازگرداندن  سرمایه از دست رفته خود وجود دارد. بازارهایی که NFTها در آن فروخته می شوند - صرافی های رمزنگاری - نمی توانند تراکنش های تقلبی را به روشی که یک بانک سنتی یا شرکت کارت اعتباری ممکن است لغو یا معکوس کنند.

تمام هدف کریپتو حذف این نوع واسطه های مالی بود که بسیاری از طرفداران کریپتو به شدت به آنها بی اعتماد هستند. جرمی گلدمن، وکیل مالکیت معنوی که متخصص در مسائل حقوقی مربوط به دارایی‌های رمزنگاری‌شده است، گفت: فناوری کریپتو بر اساس یک «اخلاق آزادی‌خواهانه» ساخته شده است که در آن «هیچ کشوری وجود ندارد که از شما مراقبت کند». زمانی که اشتباهی رخ می دهد؛ هیچ کس نیست که آن را از بین ببرد.

در ماه مارس، ماموران فدرال به دنبال حکم دادگاه برای توقیف اتریوم به ارزش تقریباً 165000 دلار بودند مقامات گفتند که این ارز رمزنگاری شده از یک سرمایه گذار اورنج کانتی با نام مستعار "P.M." به سرقت رفته است که توسط یک کلاهبردار که وانمود می کرد نماینده پشتیبانی فنی Coinbase است فریب خورد و کوین های خود را تحویل داد.

ارسال نظرات
یک مقام رگولاتوری آمریکا خواستار شد حذف اپلیکیشن تیک تاک از فروشگاه اپل و گوگل
سرپرست سازمان فاوای شهرداری تهران در برنامه سلام؛ صبح به‌خیر اپلیکیشن «تهران من» امروز در دسترس شهروندان قرار می‌گیرد
وبگردی