کد خبر: ۲۸۷۵۸
|
۳۰ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۳:۴۸

ارسال پیامی از گوگل به اپل

گوگل با یک آهنگ پیام متنی مهمی را به اپل ارسال کرده است.

به گزارش «نبض فناوری»،  گوگل روشی غیر متعارف را امتحان کرده است تا از اپل بخواهد یکی از سرویس های پیامک خود را بپذیرد. این غول نرم افزاری از اپل خواسته است تا به کاربران آیفون اجازه دهد تا به RCS (خدمات ارتباطی غنی) روی بیاورند تا با مشکل آیفون ها در دریافت پیام از دستگاه های اندرویدی مواجه نشوند. گوگل برای رساندن هدف خود به آهنگ «Texts Go Green» از آلبوم جدید Drake، Nevermind، تکیه کرد و یک «ویدیو توضیح دهنده متن غیررسمی» را در توییتر منتشر کرد.

گوگل با «Texts Go Green» به پیام‌های متنی مبتنی بر شماره تلفن از دستگاه‌های اندرویدی اشاره می‌کند که در iMessage مسدود می‌شوند و متن‌هایی که به صورت بابلهای SMS سبز ظاهر می‌شوند.

ویدئویی که تیم بازاریابی گوگل در توییتر پست کرده است حدود 38 ثانیه است و دارای متن سفید در پس زمینه سیاه است. خلاصه محتوای ویدیویی این است که گوگل می خواهد آیفون از RCS پشتیبانی کند تا پیام رسانی بین گوشی های آیفون و اندروید آسان تر شود.

در متن ویدئو آمده است:

«تیم اندروید فکر می‌کند آهنگ جدید دریک «Texts Go Green» یک آهنگ واقعی است. این به پدیده ای اشاره دارد که یک کاربر آیفون بلاک می شود. یا سعی می کند به شخصی که آیفون ندارد پیامک ارسال کند. این امر ارسال پیامک را نیز ایمن تر می کند.

گوگل با "ایمن تر کردن پیامک" به این واقعیت اشاره می کند که RCS از رمزگذاری پشتیبانی می کند.

برچسب ها: گوگل اپل پیام
ارسال نظرات
یک مقام رگولاتوری آمریکا خواستار شد حذف اپلیکیشن تیک تاک از فروشگاه اپل و گوگل
سرپرست سازمان فاوای شهرداری تهران در برنامه سلام؛ صبح به‌خیر اپلیکیشن «تهران من» امروز در دسترس شهروندان قرار می‌گیرد
وبگردی