کد خبر: ۲۸۷۷۹
|
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۷:۱۰

استفاده از VPN برای کارمندان هندی ممنوع شد

در جدیدترین دور از مبارزه هند با نرم افزار VPN، استفاده کارمندان دولتی از این خدمات ممنوع شد.

استفاده از VPN برای کارمندان هندی ممنوع شد

به گزارش«نبض فناوری» دستورالعمل جدید پس از تصمیم شماری از بهترین VPN ها برای تعطیلی سرورهای هندی خود در بحبوحه نگرانی‌ها نسبت به قانون جدید دیتا، منتشر شد. تاکنون فراهم کنندگان VPN شامل اکسپرس VPN، سِرف شارک و نورد VPN اعلام کرده اند پیش از اجرایی شدن دستورالعملهای جدید اداره واکنش اضطراری رایانه وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات هند در ۲۷ ژوئن، این کشور را ترک خواهند کرد.

دولت هند از کارمندان بخش دولتی خواسته است از ذخیره سازی اطلاعات داخلی یا محرمانه در خدمات ابری غیردولتی مانند گوگل درایو و دراپ باکس، خودداری کنند. همچنین استفاده از اپلیکیشنهای اسکنر موبایلی مانند کَم اسکنر که در سال ۲۰۲۰ ممنوع شد، مورد تاکید شدید قرار گرفت.

در اسناد داخلی دفتر اینفورماتیک ملی هند که توسط اکونومیک تایمز مشاهده شده، آمده است: با دنبال کردن دستورالعملهای امنیت سایبری یکپارچه در دفاتر دولتی سراسر کشور، وضعیت امنیتی دولت می‌تواند بهبود پیدا کند. همه کارمندان دولتی شامل کارمندان موقتی، قراردادی و منابع برون سپاری شده ملزم هستند این دستورالعمل را رعایت کنند.

چرا فراهم کنندگان VPN هند را ترک می‌کنند؟

کارشناسان امنیت سایبری و کنشگران حریم خصوصی، نگرانی‌های بسیاری در خصوص قانون جدید دیتای روسیه که در ۲۸ آوریل اعلام شد، مطرح کرده‌اند.

با اجرای این قانون در ۲۷ ژوئن، اداره واکنش اضطراری رایانه هند (CERT-In) فراهم کنندگان VPN و VPS، دیتاسنترها، خدمات ذخیره سازی ابری و صرافی‌های رمزارز را وادار خواهند کرد اطلاعات مهم کاربران را به مدت پنج سال نگه دارند و در صورت درخواست مقامات دولتی، با آنها به اشتراک بگذارند.

اگر چه این قانون در راستای مقابله با نرخ روزافزون جرایم سایبری معرفی شده است اما فراهم کنندگان خدمات VPN بر این باورند که این مقررات، ضد زیرساخت نرم افزار امنیتی فعلی هستند.

بر اساس گزارش وب سایت تِک رادار، هدف نرم افزار VPN که مخفف شبکه خصوصی مجازی است، حفظ حریم خصوصی آنلاین و ناشناسی افراد از طریق پنهان کردن آدرس آی پی آنها و ایمن نگه داشتن کل دیتای در حال ترانزیت، در یک تونل رمزنگاری شده است.

منبع: ایسنا

ارسال نظرات
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
با پیشرفتی که توسط شرکت کانادایی حاصل شد؛ فقط ۵ سال تا رایانه کوانتومی تجاری فاصله داریم
بیم و امید در مورد ایمنی خودروهای خودران ربات‌ها راننده بهتری هستند یا انسان‌ها؟!
پیام سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران: مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمند سازی پلیس
بیانیه‌ی استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه در زمینه‌ی راه‌اندازی سامانه سوییچ بیمه مرکزی: جلوی فاجعه انحصار «سوییچ بیمه» را بگیرید
وبگردی