کد خبر: ۲۸۷۹۰
|
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۳:۴۷

معرفی دسترسی جدید کاربران ویندوز11

کاربران ویندوز 11 برای مشاهده برنامه‌هایی که به میکروفون، دوربین، داده‌های موقعیت مکانی دسترسی دارند، «ممیزی حریم خصوصی» را دریافت می‌کنند.

به گزارش «نبض فناوری»، گفته می شود که حسابرسی حریم خصوصی برای آزمایش در نسخه پیش نمایش ویندوز 11 در این ماه در دسترس است.

ویندوز 11 قابلیتی به نام « Privacy Auditing» دریافت می‌کند که به کاربران کمک می‌کند به اپلیکیشن‌هایی که به میکروفون، دوربین و داده‌های مکان دسترسی دارند نگاه کنند. مایکروسافت در ابتدا این ویژگی را برای آزمایش به توسعه دهندگان اپلیکیشن معرفی کرده است. با این حال، در آینده برای کاربران ویندوز 11 در دسترس خواهد بود تا به آنها اجازه دهد تصمیم بگیرند که آیا به استفاده از برنامه هایی که داده های حساس آنها را روی سیستم می گیرند ادامه دهند یا خیر. پیشنهاد مایکروسافت شبیه گزارش حریم خصوصی اپلیکیشن اپل است که سال گذشته برای کاربران آیفون و آیپد عرضه شد.

دیو وستون معاون مایکروسافت برای امنیت سازمانی و سیستم عامل، از انتشار سیستم حسابرسی حریم خصوصی در ویندوز 11 خبر داد. مدیر اجرایی گفت، این ویژگی به کاربران اجازه می دهد تا تاریخچه دسترسی به دستگاه های حساس را ببینند.

Bleeping Computer گزارش می دهد که حسابرسی حریم خصوصی برای آزمایش در نسخه پیش نمایش ویندوز 11 در اوایل این ماه در دسترس قرار گرفته است.

گفته می‌شود نسخه فعلی حسابرسی حریم خصوصی به کاربران امکان می‌دهد گزارش‌های دسترسی به داده‌های حساس هفته گذشته را مشاهده کنند. برنامه هایی را نام می برد که به اطلاعات حساس کاربر از جمله موقعیت مکانی و اسکرین شات ها دسترسی دارند.

 

Windows Insiders در Dev Channel با استفاده از نسخه پیش‌نمایش Windows 11 واجد شرایط می‌تواند با رفتن به Settings > Privacy & security > App permissions به این ویژگی دسترسی داشته باشد.

در ماه دسامبر، اپل iOS 15.2 را همراه با گزارش حریم خصوصی برنامه منتشر کرد تا به کاربران اجازه دهد ببینند کدام برنامه ها و چند وقت یکبار به داده های آن ها مانند مکان، مخاطبین، دوربین و میکروفون دسترسی دارند. این ویژگی در آن زمان در iPadOS 15.2 نیز عرضه شد.

با این حال، اپل هنوز ویژگی متمرکز بر حریم خصوصی را در دسترس کاربران مک قرار نداده است. مشخص نیست که آیا این ویژگی در آینده در macOS ارائه خواهد شد یا خیر.

با این حال، معرفی حسابرسی حریم خصوصی در ویندوز 11 مایکروسافت را قادر می سازد تا تجربه حفظ حریم خصوصی مشابهی را به کاربران رایانه شخصی و لپ تاپ ارائه دهد.

ارسال نظرات
یک مقام رگولاتوری آمریکا خواستار شد حذف اپلیکیشن تیک تاک از فروشگاه اپل و گوگل
سرپرست سازمان فاوای شهرداری تهران در برنامه سلام؛ صبح به‌خیر اپلیکیشن «تهران من» امروز در دسترس شهروندان قرار می‌گیرد
وبگردی