کد خبر: ۲۸۷۹۱
|
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۵:۳۰

معرفی نمونه اولیه هدست خاص متا

متا نمونه های اولیه هدست واقعیت مجازی جدید خود را معرفی کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، بخش آزمایشگاه‌های واقعیت متا، غول فناوری، نمونه‌های اولیه جدیدی را به سمت گرافیک‌های واقعیت مجازی سبک وزن و فوق واقعی نشان داده است.

این پیشرفت‌ها هنوز برای مصرف‌کننده آماده نیستند، اما طرح‌هایی که با کد Butterscotch، Starburst، Holocake 2 و Mirror Lake نامیده می‌شوند، می‌توانند به یک هدست باریک و سبک اضافه شوند که از جزئیات دقیق‌تری نسبت به نمایشگر Quest 2 فعلی خود پشتیبانی می‌کند.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا و مایکل آبراش، دانشمند ارشد آزمایشگاه واقعیت، به همراه سایر اعضای آزمایشگاه واقعیت، هفته گذشته کار خود را در یک میزگرد مجازی ارائه کردند.

این رویداد بر طرح‌هایی متمرکز بود که متا از آنها به عنوان «ماشین‌های زمان» یاد می‌کند: اثبات‌های بزرگ مفهومی که برای آزمایش یک ویژگی خاص، مانند نور پس‌زمینه فوق‌العاده روشن یا صفحه‌نمایش با وضوح فوق‌العاده طراحی شده‌اند.

زاکربرگ گفت: "من فکر می کنم ما در حال حاضر در میانه یک گام بزرگ به سمت واقع گرایی هستیم."

زاکربرگ بار دیگر برنامه‌های خود را برای عرضه یک هدست پیشرفته با کد Project Cambria در سال 2022، پس از اعلام اولیه آن در سال گذشته، تکرار کرد.

Cambria به لطف دوربین‌های با وضوح بالا که می‌توانند فید ویدیویی را به صفحه داخلی منتقل کنند، از واقعیت مجازی کامل و همچنین واقعیت ترکیبی پشتیبانی می‌کند. همچنین با ردیابی چشم عرضه خواهد شد که یک ویژگی کلیدی برای هدست های متا آینده است.

ارسال نظرات
یک مقام رگولاتوری آمریکا خواستار شد حذف اپلیکیشن تیک تاک از فروشگاه اپل و گوگل
سرپرست سازمان فاوای شهرداری تهران در برنامه سلام؛ صبح به‌خیر اپلیکیشن «تهران من» امروز در دسترس شهروندان قرار می‌گیرد
وبگردی