کد خبر: ۲۸۷۹۲
|
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۴:۱۳
اریکسون برای ۲۰۲۲ پیش بینی کرد

عبور مشترکان جهانی ۵G از مرز یک میلیارد نفر

شرکت اریکسون پیش بینی کرد شمار مشترکان موبایل ۵G در سطح جهانی در سال ۲۰۲۲ از مرز یک میلیارد نفر عبور خواهد کرد.

به گزارش«نبض فناوری» این سازنده تجهیزات مخابراتی سوئدی در گزارش نیم سالانه "موبیلیتی" (تحرک پذیری) اعلام کرد با استقبال بالاتر از این فناوری در چین و آمریکای شمالی، شمار مشترکان موبایل ۵G در سطح جهانی در سال ۲۰۲۲ از مرز یک میلیارد نفر عبور خواهد کرد.

اقتصاد جهانی ضعیف‌تر و ابهامات ناشی از حمله نظامی روسیه به اوکراین، باعث شد برآورد اریکسون از شمار مشترکان ۵G در سال ۲۰۲۲، حدود ۱۰۰ میلیون نفر کاهش داده شود.

اریکسون که با شرکت چینی هواوی و شرکت فنلاندی نوکیا رقابت می‌کند، یکی از تامین کنندگان بزرگ تجهیزات مخابراتی از جمله تجهیزات ۵G است.

در حالی که شمار مشترکان ۵G در سه ماهه نخست ۷۰ میلیون رشد کرد و به حدود ۶۲۰ میلیون مشترک رسید، شمار مشترکان ۴G، با ۷۰ میلیون افزایش، به ۴.۹ میلیارد مشترک رسید.

شبکه‌های ۵G یا نسل پنجم، سرعت بسیار بالاتری در مقایسه با نسل قبلی دارند و قابلیتهای آینده‌گرا مانند رانندگی خودران را امکان پذیر می‌کنند. اشتراکهای ۵G در سال ۲۰۲۷، به ۴.۴ میلیارد خواهد رسید.

پیش‌بینی می‌شود شمار کاربران ۴G امسال به اوج رسیده و سپس کاهش پیدا می‌کند زیرا مشترکان به ۵G مهاجرت می‌کنند. اریکسون قبلا پیش بینی کرده بود شمار مشترکان ۴G در سال ۲۰۲۱ به اوج خواهد رسید.

رشد شمار مشترکان ۵G به یک میلیارد نفر در سال میلادی جاری، دو سال زودتر از ۴G اتفاق می‌افتد که ۱۰ سال پس از راه اندازی شدن، به این نقطه عطف دست پیدا کرد.

پیتر جونسون، مسئول این گزارش اظهار کرد: تلاش شرکتهای مخابراتی برای پایین بردن قیمت ۵G و گوشی‌ها، به رشد استفاده از ۵G کمک کرده است. چین حدود ۲۷۰ میلیون کاربر و آمریکای شمالی ۶۵ میلیون کاربر ۵G در سال ۲۰۲۱ اضافه کرد.

بر اساس گزارش رویترز، هند که در حال فروش امواج هوایی ۵G است، تا پایان امسال شاهد افزایش مشترکان ۵G خواهد بود. انتظار می‌رود مشترکان ۵G هند امسال به حدود ۳۰ میلیون نفر و در سال ۲۰۲۳ به ۵۰ میلیون نفر برسند.

منبع: ایسنا

ارسال نظرات
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
با پیشرفتی که توسط شرکت کانادایی حاصل شد؛ فقط ۵ سال تا رایانه کوانتومی تجاری فاصله داریم
بیم و امید در مورد ایمنی خودروهای خودران ربات‌ها راننده بهتری هستند یا انسان‌ها؟!
پیام سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران: مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمند سازی پلیس
بیانیه‌ی استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه در زمینه‌ی راه‌اندازی سامانه سوییچ بیمه مرکزی: جلوی فاجعه انحصار «سوییچ بیمه» را بگیرید
وبگردی