کد خبر: ۲۸۸۲۲
|
۰۱ تير ۱۴۰۱ | ۱۸:۱۰

۳ هزار و ۵۹۱ محصول دانش‌بنیان و خلاق تایید شد

در حال حاضر زیست بوم فناوری و نوآوری کشور میزبان ۶ هزار و ۸۷۱ محصول دانش بنیان و خلاق است که با تولید محصولات مختلف در عرصه‌های فناورانه توانسته‌اند بازار داخلی را رونق دهند.

به گزارش«نبض فناوری» به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 9 حوزه فناورانه «فناوری زیستی، کشاورزی و صنایع غذایی»، «دارو و فرآورده‌های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان»، «مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری های شیمیایی»، «ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته»، «وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی»، «برق و الکترونیک، فتونیک، مخابرات و سیستم های خودکار»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم‌افزارهای رایانه‌ای»، «خدمات تجاری‌سازی» و «صنایع فرهنگی، صنایع خلاق، علوم انسانی و اجتماعی».

عرصه‌هایی که با تلاش شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق توسعه یافته‌اند و محصولات تولیدی آنها به رونق بازار داخلی کمک کرده است. برخی از این محصولات به دلیل کیفیت بالا و وجود متقاضیانی از دیگر کشورها به بازار جهانی هم راه پیدا کرده‌اند.

تا پایان خردادماه سال جاری هم 3 هزار و 591 محصول دانش بنیان تایید شده و فهرست آنها منتشر شده است. این فهرست، شامل محصولات تائید دانش‌بنیان شرکت‌های دانش‌بنیانی است که تمایل به انتشار محصولات دانش‌بنیان خود داشته‌اند و لذا شامل محصولات تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان نیست. محصولات این فهرست، صرفا از منظر سطح فناوری محصول و کسب بخشی از دانش فنی محصول توسط شرکت، ارزیابی و تائید شده‌اند اما از جنبه کیفیت، رعایت استانداردها یا مجوزهای لازم برای فروش محصول در بازار و سایر ویژگی‌های دیگر بررسی نشده‌اند و متقاضیان استفاده از این فهرست، باید خود این موارد را مورد بررسی قرار دهد.

لیست این شرکت ها به‌صورت ماهانه به‌روزرسانی می‌شود لذا ممکن است تعداد اندکی از این شرکت‌ها یا محصولات آن‌ها در این فاصله زمانی، از فهرست شرکت‌ها یا محصولات دانش‌بنیان خارج شده باشند.

ارسال نظرات
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
با پیشرفتی که توسط شرکت کانادایی حاصل شد؛ فقط ۵ سال تا رایانه کوانتومی تجاری فاصله داریم
بیم و امید در مورد ایمنی خودروهای خودران ربات‌ها راننده بهتری هستند یا انسان‌ها؟!
پیام سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران: مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمند سازی پلیس
بیانیه‌ی استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه در زمینه‌ی راه‌اندازی سامانه سوییچ بیمه مرکزی: جلوی فاجعه انحصار «سوییچ بیمه» را بگیرید
توسط یک شرکت دانش بنیان؛ کیت ایرانی استخراج ویروس تولید شد
بیانیه‌ی استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه در زمینه‌ی راه‌اندازی سامانه سوییچ بیمه مرکزی: جلوی فاجعه انحصار «سوییچ بیمه» را بگیرید
وبگردی