کد خبر: ۲۸۸۳۹
|
۰۲ تير ۱۴۰۱ | ۱۷:۰۰

سونی برای گوشی‌های میان‌رده سنسور دوربین 100 مگاپیکسلی می‌سازد

سنسور دوربین 100 مگاپیکسلی سونی هنوز راه‌اندازی نشده؛‌ اما همه نشانه‌ها، از طراحی و تولید این سنسور دوربین خبر می‌دهند. دیجیتال چت استیشن معروف اخیرا مدعی شده که سونی این سنسور دوربین را برای گوشی‌های میان‌رده رو به بالا طراحی خواهد کرد.

به گزارش«نبض فناوری» دیجیتال چت استیشن اعلام کرد سنسور دوربین 100 مگاپیکسلی سونی از سری IMX8 خواهد بود. همچنین گفته می‌شود که این شرکت، طراحی و توسعه سری IMX9 را نیز در دست اجرا دارد.

سنسور دوربین 100 مگاپیکسلی سونی

تاکنون اطلاعات زیادی از این سنسور منتشر نشده؛ اما همه‌چیز از راه‌اندازی آن برای گوشی‌‌های میان‌رده خبر می‌دهند. سری IMX8 کار خود را با سنسور 54 مگاپیکسلی 1/1.49 IMX800 در سری آنر 70 شروع کرد.

سونی برای گوشی‌های میان‌رده سنسور دوربین 100 مگاپیکسلی می‌سازد

گفته می‌شود که سامسونگ قصد دارد با سنسور 100 مگاپیکسلی جدید خود، رقابت را برای سامسونگ سخت‌تر کند. البته سامسونگ هم دست روی دست نگذاشته و اخیرا، سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی را طراحی کرده است. گفته می‌شود این دوربین برای اولین بار در یک گوشی موتورولا قرار می‌گیرد.

سونی اخیرا مدعی شده بود که دوربین گوشی‌های هوشمند می‌توانند در سال‌های آینده، از دوربین‌های DSLR پیشی بگیرند.

منبع: تکراتو

ارسال نظرات
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
با پیشرفتی که توسط شرکت کانادایی حاصل شد؛ فقط ۵ سال تا رایانه کوانتومی تجاری فاصله داریم
بیم و امید در مورد ایمنی خودروهای خودران ربات‌ها راننده بهتری هستند یا انسان‌ها؟!
پیام سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران: مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمند سازی پلیس
بیانیه‌ی استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه در زمینه‌ی راه‌اندازی سامانه سوییچ بیمه مرکزی: جلوی فاجعه انحصار «سوییچ بیمه» را بگیرید
وبگردی