کد خبر: ۲۸۸۶۶
|
۰۳ تير ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۰

بزرگ‌ترین کشتی کانتینری دنیا تحویل داده شد

بزرگ‌ترین کشتی کانتینری جهان روز چهارشنبه در شهر ساحلی شانگهای تحویل داده شد.

به گزارش«نبض فناوری» به نقل از چاینادیلی، بزرگترین کشتی کانتینری جهان روز چهارشنبه در شهر ساحلی شانگهای تحویل داده شد.

 مجموعه کشتی سازی Hudong Zhonghua چین، جدیدترین کشتی کانتینری متعلق به خط اورگرین را که بزرگترین کشتی کانتینربر جهان بر اساس ظرفیت رتبه بندی شده، ساخته است؛ این کشتی جدید، Ever Alot نام دارد و ظرفیت آن ۲۴۰۰۴ تی ای یو است.

این کشتی ۳۹۹.۹۹ متر طول، بیش از ۶۰ متر طولانی‌تر از بزرگترین ناو هواپیمابر جهان، و ۶۱.۵ متر عرض، با مساحت عرشه ۲۴۰۰۰ متر مربع، معادل ۳.۵ زمین فوتبال استاندارد است.

با یک محفظه بار به عمق ۳۳.۲ متر، می‌تواند ۲۴۰ هزار تن محموله بسته بندی شده در بیش از ۲۴ هزار کانتینر استاندارد را در یک زمان حمل کند که یک رکورد جهانی است.

کانتینرها را می توان تا حداکثر ارتفاع معادل یک ساختمان ۲۲ طبقه روی هم چید.

این کشتی همچنین دارای طرح های صرفه جویی در انرژی است. این کشتی‌ساز جدیدترین فناوری‌های بهینه‌سازی هیدرودینامیکی را به کار گرفته است که به کشتی اجازه می‌دهد بارهای سنگین را با سرعت بالا و مصرف سوخت کم حمل کند.

هدف اورگرین که یک خط کشتیرانی تایوانی است، ایجاد یکی از جوان‌ترین، پیشرفته‌ترین و پایدارترین ناوگان‌های دریایی حمل و نقل کانتینری در جهان است.

منبع: فارس

ارسال نظرات
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
با پیشرفتی که توسط شرکت کانادایی حاصل شد؛ فقط ۵ سال تا رایانه کوانتومی تجاری فاصله داریم
بیم و امید در مورد ایمنی خودروهای خودران ربات‌ها راننده بهتری هستند یا انسان‌ها؟!
پیام سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران: مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمند سازی پلیس
بیانیه‌ی استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه در زمینه‌ی راه‌اندازی سامانه سوییچ بیمه مرکزی: جلوی فاجعه انحصار «سوییچ بیمه» را بگیرید
وبگردی