کد خبر: ۲۸۹۴۲
|
۰۶ تير ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۰

اعلام پشتیبانی از جفت شدن سریع برای دستگاه‌های گوگل

شرکت گوگل پشتیبانی Fast Pair را برای دستگاه‌های Wear OS اعلام کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، گوگل فاش کرده است که قابلیت جفت شدن سریع آن اکنون در دستگاه‌های Wear OS در دسترس خواهد بود، زیرا تغییرات خود را برای به‌روزرسانی‌های سیستم گوگل در ژوئن 2022 به‌روزرسانی کرده است.

 بر اساس گزارشی از Android Police، گوگل توضیح داده است که Fast Pair on Wear OS اکنون به هدفون‌های جفت‌شده قبلی امکان کشف و اتصال به ابزارهای پوشیدنی را می‌دهد. به دلیل پشتیبانی از جفت سریع، کاربران ساعت هوشمند Wear OS اکنون می توانند تمام هدفون های بلوتوث جفت شده را در حساب Google خود ببینند. با این حال، غول فناوری مشخص نکرده است که آیا استاندارد اختصاصی در تمام دستگاه‌های Wear OS یا فقط دستگاه‌های جدیدتری که روی آخرین WearOS 3 اجرا می‌شوند، گنجانده خواهد شد.

جفت سریع چیست؟

Fast Pair یک استاندارد اختصاصی است که توسط Google توسعه یافته است که به کاربران کمک می کند تا دستگاه های بلوتوث خود را با سرعت بیشتری به تلفن های خود متصل کنند. این فناوری برای اولین بار در سال 2017 برای دستگاه های دارای سیستم عامل اندروید 6.0+ معرفی شد و با استقبال کم مواجه شد. با این حال، پیشرفت‌های سریع و سازگاری گسترده‌تر دستگاه به بازگشت این ویژگی در چند سال گذشته کمک کرده است.

قابلیت جفت سریع در دستگاه‌های Wear OS

این شرکت اعلام کرده است که به روز رسانی Google Play Services v22.24 ویژگی Fast Pair را به دستگاه های Wear OS معرفی می کند. گوگل همچنین اشاره کرده است که در حال حاضر راه اندازی این ویژگی را آغاز کرده است.

در نهایت، گوگل با افزودن برخی ویژگی‌های دیگر که به کاربران کمک می‌کرد هدفون‌های بی‌سیم گمشده خود را پیدا کنند یا سطح باتری دستگاه‌های متصل را بررسی کنند. علاوه بر این، گوگل اعلام کرد که جفت سریع با کروم بوک ها، تلویزیون های اندرویدی و سایر گجت های خانه هوشمند برای جفت شدن آسان در CES 2022 ارائه می شود.

چگونه Fast Pair به کاربران دستگاه‌های WearOS کمک می‌کند؟

Fast Pair به کاربران کمک می‌کند تا ساعت هوشمند خود را با هدفون‌های بی‌سیم خود برای گوش دادن به موسیقی در حین بیرون از منزل یا ورزش و حتی برای تماس (زمانی که این فناوری به دستگاه‌های WearOS می‌رسد) همگام‌سازی کنند. جدای از آن، کاربران همچنین می‌توانند در صورت نیاز به صورت یکپارچه بین تلفن و ساعت هوشمند خود جابه‌جا شوند، تنها در صورتی که هدفون‌های هدفون از چند نقطه مانند Pixel Buds Pro آینده پشتیبانی می‌کنند که این ویژگی نیز در محصولات صوتی ممتاز موجود در بازار است.

جفت سریع چگونه به ساعت آینده گوگل پیکسل کمک خواهد کرد؟

طبق گزارش 9to5Google، صفحه محصول Google Pixel Watch اکنون به سازگاری Fast Pair در فروشگاه آنلاین رسمی این شرکت اشاره کرده است. در صفحه محصول ذکر شده است که این ویژگی اتصال سریع و آسان هدفون، ساعت و تلفن شما را به یکدیگر می‌سازد. در این گزارش اشاره می‌شود که راه‌اندازی ابزار پوشیدنی آینده گوگل با استفاده از ساعت پیکسل بسیار آسان‌تر می‌شود.

ارسال نظرات
برای هزاران کاربر در سراسر جهان؛ موتور جستجوی گوگل قطع شد
وبگردی