کد خبر: ۲۹۴۹۶
|
۰۲ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰

شرکت ایلان ماسک رکورد زد

اسپیس ایکس رکورد خود را در تعداد پرتاب در سال شکست.

به گزارش «نبض فناوری»، اسپیس ایکس با استفاده از تقویت‌کننده‌های موشکی قابل استفاده مجدد، طرز فکر ما را در مورد پرتاب موشک تغییر داده و دیروز این شرکت با شکستن رکورد خود در تعداد پرتاب‌های به‌دست‌آمده در یک سال تقویمی، به نقطه عطفی چشمگیر دست یافت. رکورد قبلی آن 31 پرتاب در سال 2021 بود، اما در روز جمعه، 22 ژانویه، این شرکت سی و دومین ماموریت خود را در سال جاری راه اندازی کرد.

پرتاب سی و دوم از موشک فالکون 9 برای حمل دسته ای از 46 ماهواره استارلینک به مدار پایین زمین استفاده کرد، جایی که آنها به هزاران ماهواره دیگر استارلینک می پیوندند و صورت فلکی را تشکیل می دهند که برای دسترسی به اینترنت پهن باند جهانی در نظر گرفته شده است. بلند شدن در ساعت 1:40 بعد از ظهر به وقت شرقی بود.

تقویت کننده مرحله اول برای ماموریت نیز با موفقیت بازیابی شد. اسپیس ایکس در چند سال گذشته پیشرفت‌های زیادی در گرفتن تقویت‌کننده‌ها داشته است، زیرا قبلاً دیدن تقویت‌کننده‌ها در حال تکان خوردن و سقوط از هواپیماهای بدون سرنشین به داخل اقیانوس یک منظره معمول بود.

اسپیس ایکس در سال جاری رکوردهای زیادی را شکست، زیرا قبلاً رکورد خود را برای تعداد دفعات استفاده مجدد از یک تقویت کننده نیز شکسته است. در ماه مارس سال جاری، یک بوستر فالکون 9 در دوازدهمین ماموریت خود به پرواز درآمد و رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کرد. اما اخیراً یک تقویت کننده در سیزده ماموریت پرواز کرد و ثابت کرد که این تقویت کننده ها حتی سخت تر از تخمین های اولیه هستند. هدف دیرینه اسپیس ایکس برای استفاده مجدد از تقویت کننده، پرواز یک تقویت کننده در 10 ماموریت بود که اکنون به خوبی از آن فراتر رفته است.

این شرکت با بیان اینکه قصد دارد تا 52 پرواز را در سال جاری انجام دهد، قصد دارد به سرعت پرتاب خود ادامه دهد. این شامل شاهکارهایی مانند پرتاب دو ماموریت در یک روز است، که این امکان وجود دارد زیرا ماموریت های این شرکت از سایت Vandenberg در کالیفرنیا و از کیپ کاناورال در فلوریدا انجام می‌شود.

ارسال نظرات
همراه با نخستین فرودگر قمری ژاپن ماه‌نورد امارات فردا به فضا می‌رود
وبگردی