کد خبر: ۲۹۵۶۵
|
۰۴ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۵:۳۵
با تصویب لایحه ای صورت می گیرد؛

تلاش رئیس جمهور آمریکا برای ارتقای تولید تراشه

جوبایدن برای تصویب لایحه ای در راستای ارتقای صنعت تراشه سازی آمریکا تلاش می کند.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، جوبایدن رییس جمهور آمریکا تماسی ویدئویی با مدیران ارشد شرکت های لاکهید مارتین، مدترونیک پی ال سی و کامینز وهمچنین رهبران کارگران برقرار کرد. این اقدام در جهت تلاش دولت برای تصویب لایحه ای برای ارتقای صنعت نیمه رسانای آمریکا است.

بایدن در این دیدار گفت: کنگره باید این لایحه را هر چه سریع تر تصویب کند. این یک ضرورت اقتصادی است. لایحه مذکور تلاش ها برای تولید نیمه رسانا را تقویت می کند.

چاک شومر رهبر اکثریت دموکرات سنای آمریکا، اعلام کرد به دلیل شرایط نامساعد آب وهوایی فرایند رای گیری درباره لایحه را تا ساعت ۱۱ صبح روز سه شنبه به تعویق انداخته است.

این لایحه شامل یارانه ۵۲ میلیارد دلاری برای تولید نیمه رسانا در آمریکا و همچنین ۲۵ درصد اعتبار مالیاتی به مدت ۴ سال است تا شرکت ها به ساخت کارخانه های تراشه سازی در آمریکا ترغیب شوند. تخمین زده می شود ارزش اعتبار مالیاتی به حدود ۲۴ میلیارد دلار برسد.

هفته گذشته سنا از نسخه تعدیل شده این لایحه پشتیبانی کرد. هدف این لایحه بهبود وضعیت کمبود تراشه است که اکنون تولید در صنایع مختلف از خودروسازی و محصولات الکترونیکی مصرفی گرفته تا تجهیزات پزشکی و اسلحه های فناورانه را مختل است.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
وزیر ارتباطات در نشست با استاندار آذربایجان غربی تأکید کرد: پوشش پایدار و باکیفیت ارتباطی ۸۶ درصد روستاهای استان
با برگزاری تور عکاسی روایت پیشرفت صورت می گیرد؛ تبیین دستاوردهای وزارت ارتباطات از طریق جشنواره «همه جا در دسترس»
در آخرین گزارش درآمد «تجارت الکترونیک پارسیان» در کدال؛ رشد درآمد نماد بورسی «رتاپ» در آبان ماه سال جاری
وبگردی