کد خبر: ۲۹۵۸۴
|
۰۵ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۳:۱۰

روشی خلاقانه برای استفاده از آب باران

یک شرکت کلمبیایی که فعالیت‌های محیط زیستی به ویژه در حوزه روش‌های ذخیره و بهبود مصرف آب انجام می‌دهد، با یک روش ساده اما خلاقانه که حتی آن را به شکل راهنمای دیجیتالی در اختیار کاربران قرار داده، توانسته است با یک سیستم ساده آب باران را ذخیره و استفاده کند.

به گزارش «نبض فناوری»، شرکت کلمبیایی "اکو گروپ اچ۲اُ"(EkoGroupH۲O) اقدام به توسعه یک سیستم ساده کرده است که با اتصال چندین بطری پلاستیکی قادر است آب باران را که از طریق شیروانی جمع و سرازیر می‌شود، ذخیره و تصفیه کند تا در مناطق محروم و خشک و بیابانی، در موارد مختلف به ویژه برای آشامیدن قابل استفاده باشد.

روشی خلاقانه برای استفاده از آب باران

این سیستم با اتصال چند ۱۰ بطری پلاستیکی از جنس PET ساخته می‌شود. بدین ترتیب آبی که با بارش باران روی سقف خانه می‌ریزد و از لوله به سمت زمین سرازیر می‌شود، به جای اینکه روی زمین جاری و هدر شود، توسط این بطری‌های به هم چسبیده که یک منبع را فراهم آورده‌اند، ذخیره می‌شود.

برخی از این بطری‌ها با مواد تصفیه کننده آب پر شده‌اند تا وقتی آب از میان آنها عبور می‌کند، تصفیه شود و بتوان از آن برای آشامیدن استفاده کرد.

روشی خلاقانه برای استفاده از آب باران

این گروه که فعالیت‌های عام المنفعه انجام می‌دهد، روش ساخت این سیستم را به صورت یک کتابچه دیجیتالی البته به زبان اسپانیایی که زبان رسمی مردم کلمبیا است، در دسترس عموم قرار داده است تا مردم به راحتی بتوانند نسخه مخصوص خود را بسازند و از آن بهره ببرند.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
از سوی وزارت دادگستری روسیه؛ متا در فهرست سازمان های افراطی قرار گرفت
وبگردی