کد خبر: ۲۹۶۰۲
|
۰۶ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۰

ویژگی‌های هدست واقعیت مجازی جدید سونی فاش شد

سونی ویژگی‌های جدیدی را برای هدست پلی‌استیشن VR۲ خود ارائه داده است که یکی از این قابلیت‌ها، ارتقای بخش نمایشی این محصول است.

به گزارش «نبض فناوری»،هدست PS VR۲ قرار است جانشین PS VR اصلی باشد که در سال ۲۰۱۶ برای PS۴ عرضه شد. مدل PS VR برای اتصال به سیستم و هدست به یک جعبه اضافی و همچنین کنترلر‌های PlayStation Move از نسل PS۳ نیاز داشت تا به عنوان کنترل کننده‌های حرکت، عمل کنند. در حالی که این مدل در زمان خود یکی از پرفروش‌ترین مدل‌های واقعیت مجازی بود، اما فقدان پشتیبانی شخص اول و سخت‌افزار کم‌توان تا حدی از کیفیت این مدل کاسته بود.

به گزارش digitaltrends، یاسو تاکاهاشی، یکی از مدیران سونی، در وبلاگ جدید پلی‌استیشن، برخی از ویژگی‌های جدیدی را که با این هدست ارائه می‌شوند را فاش کرده است به طور مثال نمای دید در این مدل ارتقا یافته است این ویژگی به بازیکنان اجازه می‌دهد هنگام استفاده از هدست، محیط اطراف خود را ببینند همچنین باید اشاه کرد که این ویژگی به لطف دوربین‌های جلوی PS VR۲ امکان پذیر شده است و می‌توان آن را از طریق دکمه‌ای روی هدست فعال کرد.

سایر ویژگی‌های جدیدی که اشاره شده اند عبارتند از تنظیم یک منطقه بازی سفارشی شده با مشخص کردن مرز‌ها با کنترل‌کننده‌های PS VR Sense. اگر در حین بازی به یک مرز نزدیک شوید، یک هشدار نمایش داده می‌شود. همچنین دو حالت وجود دارد که هدست می‌تواند از آن استفاده کند: حالت VR و حالت سینمایی. حالت VR برای بازی‌های واقعیت مجازی استفاده می‌شود و یک نمای کامل ۳۶۰ درجه با نرخ فریم ۴۰۰۰ x ۲۰۴۰ HDR یا ۹۰Hz/۱۲۰Hz را به شما می‌دهد.

هدست واقعیت مجازی سونی

حالت سینمایی به بازیکنان اجازه می‌دهد از سیستم PS۵ معمولی استفاده کنند و همچنین محتوای رسانه‌ای غیرواقعی خاص را روی صفحه مجازی مشاهده کنند. این حالت در ۱۹۲۰ x ۱۰۸۰ HDR با نرخ فریم ۲۴/۶۰ هرتز یا ۱۲۰ هرتز اجرا می‌شود. این ویژگی‌ها برای محصولات واقعیت مجازی جدید نیستند، اکثر آن‌ها قبلاً در Meta Quest ۲ دیده می‌شوند، با این حال آن‌ها ویژگی‌های مهمی است هر سیستم واقعیت مجازی باید به آن مجهز باشد. در حال حاضر هنوز هیچ تاریخ یا قیمتی برای PS VR۲ ارائه نشده است.

منبع:باشگاه

ارسال نظرات
از سوی وزارت دادگستری روسیه؛ متا در فهرست سازمان های افراطی قرار گرفت
وبگردی