کد خبر: ۲۹۶۳۸
|
۰۸ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۰:۵۰
به دلیل احتمال گسترش اخبار جعلی؛

برزیل خواهان به تعویق افتادن اجرای قابلیت جدید واتس آپ شد

دادستان های برزیلی از واتس آپ خواسته اند عرضه قابلیت «Communities» را تا ماه ژانویه به تاخیر بیندازد تا از گسترش اخبار جعلی در بازه برگزاری انتخاب این کشور در ماه اکتبر از آن جلوگیری شود.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، در واقع قابلیت «Communities» اجازه می دهد مجموعه‌ای از گروه‌ها به یکدیگر متصل شوند و کاربران می‌توانند با افزودن گروه‌هایی با موضوع مشابه، یک «Community»جدید ایجاد کنند. سپس مدیران «Community» می‌توانند گروه‌ها را مدیریت کرده و پیام‌هایی را در تمام آن‌ها ارسال کنند.

دادستان های فدرال برزیل اعلام کرده اند گسترش دسترسی به ابزار جدید در زمانی ارائه می شود اخبار جعلی درباره عملکرد موسسات و یکپارچگی سیستم رای گیری برزیل ممکن است ثبات دموکراتیک کشور را به خطر بیندازد.

به گفته دفتر دادستان های فدرال برزیل(MFP) ممکن است قابلیت «Communities» گام های موثری که واتس آپ در سال های اخیر برای کنترل گسترش اخبار جعلی برداشته را تضعیف کند.

حامیان ژائیر بولسونارو رییس جمهور راستگرای برزیل به طور گسترده از واتس آپ برای سازماندهی تظاهرات و انتشار دیدگاه های خود استفاده می کنند. این درحالی است که بولسونارو تصمیم دارد در انتخابات دوباره شرکت کند.

این پلتفرم متعلق به شرکت متا در ماه آوریل توافق کرد تا عرضه قابلیت جدید را به بعد از رای‌گیری دور دوم در پایان اکتبر ۲۰۲۲ میلادی به تعویق بیاندازد.

اما دادستان ها در بیانیه ای اعلام کردند این اقدام برای کاهش ریسک های جدی مربوط به گسترش اخبار جعلی در ۲ ماه آخر سال کافی نیست.

ویژگی جدید واتس آپ تعداد کاربران گروه ها را از ۲۵۶ به ۵۱۲ نفر ارتقا می دهد و می توان پیام ها را در یک لحظه برای ۲۶۵۰ نفر ارسال کرد. به گفته به این ترتیب قابلیت وایرال شدن محتوا افزایش می یابد.

منبع/ مهر

برچسب ها: واتس آپ متا برزیل
ارسال نظرات
از سوی وزارت دادگستری روسیه؛ متا در فهرست سازمان های افراطی قرار گرفت
وبگردی