کد خبر: ۲۹۶۴۶
|
۰۸ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۵:۴۰

43 محصول فناورانه عرضه شد و صنعت هوایی در مسیر پیشرفت گام برداشت

60 شرکت و تولید 43 محصول فناورانه در حوزه های مختلف مرتبط با صنعت هوایی، به رونق بازار بومی این محصولات و قطعات کمک کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، شبکه صنعت هوایی و هوانوردی ایران به عنوان بانک جامعی از اطلاعات و داده‌های کاربردی در صنعت هوایی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شده است. در این شبکه دستاوردها و توانمندی های شرکت های دانش‌بنیانی که در حوزه هوایی و هوانوردی فعالیت می کنند ثبت شده است.

دستاوردهایی از تولید قطعات گرفته تا پهپادهای تجاری و هواپیماهای کوچک تک نفره که به صنعت هوایی ورود کرده و مورد استفاده قرار گرفته‌اند. مثل پهپاد پایش محیط زیست، پهپادهای شناسایی، ربات های صنعتی، دستگاه تست اصطکاک باند فرودگاه و غیره که هر کدام کارایی خاصی در این صنعت راهبردی دارند.

در حال حاضر این شبکه میزبان 43 محصول فناورانه و 60 شرکتی است که توانسته‌اند با تولید محصولات و ارائه خدمات مختلف، سهمی از بازار بومی این محصولات را از آن خود کنند و به ایران در مسیر دستیابی به جایگاه 10 کشور برتر دنیا در صنعت هوایی یاری برسانند.

این شبکه که به همت گروه هوانوردی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد شده به دنبال توسعه اقتصادی و فرهنگی کشور، حذف انحصار و گسترش رقابت و اشتغال‌زایی در صنعت هوایی و هوانوردی است.

در این فضای فراهم شده برای شرکت ها و مجموعه‌های فعال؛ 43 دستاورد ارائه شده است تا زنجیره ای از توانمندی ها و محصولات تولیدی ارائه و به متقاضیان معرفی شود.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
به دنبال اعتراضات کووید صفر در چین؛ لایک کردن پستهای غیرقانونی در چین جریمه دارد
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام مطرح کرد: آمادگی برای واگذاری زمین به منظور احداث گلخانه‌های هوشمند
وبگردی