کد خبر: ۲۹۶۵۰
|
۰۸ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۸:۳۵

سامسونگ و کوالکام قرارداد همکاری خود در زمینه تراشه را تا سال 2030 تمدید کردند

روز گذشته کمپانی کوالکام اعلام کرد که با تمدید قرارداد صدور مجوز استفاده از پتنت خود توسط شرکت سامسونگ برای مدت 7 سال دیگر موافقت کرده است. تمدید این توافق تضمین می‌کند که دستگاه‌های گلکسی و کامپیوترهای شخصی آینده سامسونگ تا پایان سال 2030 مجاز به استفاده از فناوری‌های کوالکام نظیر چیپست‌ها و تجهیزات شبکه تولیدی این شرکت خواهند بود.

به گزارش «نبض فناوری»، به بیان دقیق‌تر سامسونگ و کوالکام قرارداد مجوز ثبت اختراع خود برای فناوری‌های شبکه از جمله 5G، 4G، 3G و استاندارد آینده 6G را تمدید نموده‌اند. این موضوع از جنبه عملی بدان معناست که طی سالیان باقی‌مانده از دهه جاری میلادی، مشتریان دستگاه‌های گلکسی می‌توانند منتظر استفاده از قطعات و تراشه‌های شبکه‌ای کوالکام در اکثر اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌های سامسونگ باشند.

بنابراین حوزه همکاری 2 شرکت فراتر از بازار موبایل خواهد بود؛ چرا که سامسونگ برای استفاده از سخت‌افزارهای تولیدی کوالکام در گروه‌های مختلف محصولات خود از اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها گرفته تا کامپیوترهای شخصی و دستگاه‌های واقعیت‌مجازی و واقعیت‌افزوده کاملا آزاد است.

دکتر TM Roh؛ رئیس و مدیر واحد کسب‌وکار تجارب موبایلی در سامسونگ الکترونیکس ضمن توضیحاتی اعلام کرد: “فناوری نوآورانه کوالکام در زمینه پیشرفت صنعت موبایل نقشی محوری را ایفا نموده است. همکاری میان سامسونگ و کوالکام برای سالیان طولانی تداوم داشته و این قراردادها نشان‌دهنده مشارکت استراتژیک نزدیک و بلندمدت ما است.”

سامسونگ و کوالکام قرارداد همکاری خود در زمینه تراشه را تا سال 2030 تمدید کردند

سامسونگ برای پرچم‌داران سری گلکسی S23 خود عمدتا از فناوری‌های کوالکام بهره خواهد برد

همکاری میان سامسونگ و کوالکام، حوزه تراشه‌های اسنپ‌دراگون را نیز تحت پوشش قرار داده و این تعامل دوجانبه صرفا به استفاده از فناوری‌های شبکه محدود نخواهد بود. اگرچه سامسونگ اعلام کرده که از به‌کارگیری تراشه‌های بومی اگزینوس خود صرفنظر نخواهد کرد؛ اما ظاهرا سری گلکسی S23 صرفا از پلتفرم پرچم‌دار اسنپ‌دراگون بهره‌برداری خواهد کرد.

تقریبا 70 الی 75 درصد از دستگاه‌های سری گلکسی S22 که در سراسر جهان عرضه شده‌اند؛ مجهز به تراشه اسنپ‌دراگون 8 نسل 1 هستند و مدیرعامل کوالکام اخیرا طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که مدل‌های آینده گلکسی تا حد زیادی به سوی تراشه‌های اسنپ‌دراگون گرایش پیدا خواهند کرد.

منبع/ آی‌تی‌رسان

ارسال نظرات
به دنبال اعتراضات کووید صفر در چین؛ لایک کردن پستهای غیرقانونی در چین جریمه دارد
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام مطرح کرد: آمادگی برای واگذاری زمین به منظور احداث گلخانه‌های هوشمند
وبگردی