کد خبر: ۲۹۶۵۱
|
۰۸ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۸:۰۰

فولکس واگن تاکسی هوایی عمودپرواز خودران می‌سازد

با افزایش اقبال به تاکسی‌های هوایی عمودپرواز، نباید تعجب‌آور باشد که خودروسازان هم به این حوزه علاقمند شده‌اند. این هفته، گروه فولکس واگن در چین از نمونه اولیه چنین محصولی رونمایی کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، نیواطلس اعلام کرد، این تاکسی هوایی موسوم به وی او - که مخفف عبارت جابجایی عمودی یا Vertical Mobility است - به عنوان ببر پرنده نیز شناخته می‌شود.

نمونه اولیه این تاکسی هوایی ۱۱.۲ متر طول و ۱۰.۶ متر عرض داشته و دارای ۸ پروانه افقی برای بلند شدن عمودی به همراه دو پایه فشار دهنده عمودی در عقب برای پرواز سریع به سمت جلو است. این محصول از طریق مشارکت فولکس‌واگن چین، شرکت طراحی بریتانیایی اورنج و شرکت هوانوردی چینی سانوارد ساخته شد.

قرار است مدل فعلی چندین پرواز آزمایشی را در اواخر سال جاری میلادی انجام دهد و پس از آن یک نمونه اولیه بهبود یافته پروازهای آزمایشی دیگری در اواخر تابستان آینده انجام خواهد داد. فولکس واگن چین تصریح کرده مدل تجاری نهایی کاملاً خودران خواهد بود و می‌تواند چهار سرنشین و چمدان‌های آنها را تا حداکثر ۲۰۰ کیلومتر حمل کند. بنابراین این محصول علاوه بر سفرهای درون شهری برای سفرهای کوتاه برون شهری نیز قابل استفاده خواهد بود.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
در اتحادیه اروپا و در ماه آگوست فروش خودروهای تمام الکتریکی رکورد زد
وبگردی