کد خبر: ۲۹۶۵۲
|
۰۸ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۶:۳۶

تفاهم‌نامه همکاری؛ اشتغال فناوری‌محور و مهارتی توسعه می‌یابد

تفاهم نامه همکاری مشترک معاونت نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امضا شد.

به گزارش «نبض فناوری»، این تفاهم نامه همکاری مشترک با هدف توسعه کسب و کارهای مهارت‌محور، نوآورو فناورانه امضا شد تا حمایت‌های زیرساختی زمینه را برای ایجاد اشتغال فناوری و نوآوری محور فراهم کند.

دو طرف این تفاهم نامه‌همکاری، با هدف توسعه تعاملات و شکل‏گیری نظام ‏مند کسب و کار‏های فناورانه و ایجاد اشتغال پایدار با ظرفیت‏ های خود را به کار خواهند بست.

از مهم‌ترین محورهای همکاری مشترک در این تفاهم نامه همکاری می‌توان به هم‏افزایی توسعه زیست بوم نوآوری، کارآفرینی و اشتغال کشور و با رویکرد ارائه خدمات آموزشی کارآمد مهارتی، ایجاد و توسعه فعالیت‏های نوآورانه در راستای ارتقای شایستگی‏های حرفه‏ای اشاره کرد.

همچنین استفاده از ظرفیت موجود آزمایشگاهی و کارگاهی و با هدف توسعه خدمات فنی و تخصصی به شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، استارتاپ‌ها واحدها و مؤسسات فناور مستقر در مراکز نوآوری، مراکز رشد و پارک‏های علم فناوری از دیگر محورهای تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است.

این همکاری مشترک برای اولین بار رویکردی را در جهت بستر‏سازی و شکل‎گیری مراکز نوآوری و خانه ‏های خلاق مهارتی ایجاد خواهد کرد.

گام نخست اجرای تفاهم‏نامه همکاری مشترک، با همکاری در قالب ایجاد و شکل‏ گیری فاز اول «مجتمع فناوری و نوآوری مهارت محور» در مرکز تربیت مربی و پژوهش‏های فنی و حرفه‏ای واقع در کرج با استفاده از ظرفیت‏ های شتابدهنده‏ های تخصصی جهت راهبری و توسعه برنامه‏ های محتوایی در دست اجرا قرار دارد.

ارسال نظرات
به دنبال اعتراضات کووید صفر در چین؛ لایک کردن پستهای غیرقانونی در چین جریمه دارد
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام مطرح کرد: آمادگی برای واگذاری زمین به منظور احداث گلخانه‌های هوشمند
وبگردی