کد خبر: ۲۹۶۵۴
|
۰۸ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۹:۱۰
قانون گذار آمریکایی؛

اپل و گوگل باید در مورد برنامه های رمزارزی جعلی پاسخگو باشند!

یک قانونگذار آمریکایی از تیم کوک، مدیرعامل اپل و سوندار پیچای، مدیر عامل گوگل، در مورد اقدامات آنها علیه برنامه های ارزهای دیجیتال جعلی که در اپ استور اپل و فروشگاه گوگل پلی ظاهر می شوند، توضیح خواسته است.

به گزارش «نبض فناوری»، به گفته سناتور شرود براون: "میلیون‌ها آمریکایی از برنامه‌های موبایلی برای سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتالی که قانون‌گذاری نشده‌اند، استفاده می‌کنند. گزارش‌هایی در مورد اپلیکیشن‌های رمزارزی جعلی منتشر شده که از صدها سرمایه‌گذار کلاهبرداری کرده است.

سناتور شرود براون (D-OH)، رییس کمیته امور بانکی، مسکن و شهرسازی سنا، نامه‌ای به تیم کوک، مدیرعامل اپل و سوندار پیچای، مدیر عامل آلفابت و گوگل، درباره اقدامات آنها علیه برنامه‌های ارزهای دیجیتال جعلی ارسال کرد.

وی تاکید کرد که «ضروری است که اپ استورها تدابیر حفاظتی مناسب را برای جلوگیری از فعالیت‌های جعلی برنامه‌های تلفن همراه داشته باشند».

نامه‌های سناتور براون به دنبال هشداری از سوی اداره تحقیقات فدرال (FBI) در مورد برنامه‌های ارزهای دیجیتال جعلی بود که صدها سرمایه‌گذار را برای زیان بیش از 42 میلیون دلار کلاهبرداری کردند.

این قانونگذار به مدیران اجرایی اپل و گوگل گفت: «میلیون‌ها آمریکایی از برنامه‌های موبایلی برای سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال که قانون‌گذاری نشده استفاده می‌کنند» و خاطرنشان کرد که «برنامه‌های موبایلی رمزارز از طریق اپ استورها، از جمله اپ استور اپل و گوگل پلی در دسترس عموم قرار می‌گیرند».

وی افزود: " در حالی که برنامه‌های رمزارزی راه‌های آسان و راحت را برای معاملات ارزهای دیجیتال به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهند، گزارش‌هایی از برنامه‌های رمزارزی جعلی منتشر شده که از صدها سرمایه‌گذار کلاهبرداری کرده است."

سناتور براون نامه خود به اپل و گوگل را با طرح پنج سوال به پایان رساند و از مدیران درخواست کرد که تا تاریخ 10 آگوست به این سوالات پاسخ دهند.

این پرسش‌ها از مدیران می‌خواهد که فرآیند بررسی اپلیکیشن‌های اپ استور خود، معیارهای مورد استفاده برای تعیین اینکه آیا یک اپلیکیشن را تایید می‌کنند یا خیر، اقداماتی که برای جلوگیری از دور زدن خط‌مشی‌های اپ استورها توسط برنامه‌های رمزارزی و تبدیل شدن آنها به اپلیکیشن‌های فیشینگ انجام می‌دهند، همه سیستم‌ها و فرآیندهایی که برای گزارش دادن برنامه‌های تقلبی توسط افراد ایجاد می‌شود و تمام اقداماتی که اپ استور آنها برای آگاه کردن مردم در مورد فعالیت‌های کلاهبرداری مرتبط با برنامه‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال انجام داده‌اند، را توضیح دهند.

این قانونگذار به مدیران عامل گفت که هدف از این سوالات "درک بهتر اقداماتی است که شرکت شما برای جلوگیری از فعالیت های کلاهبرداری در اپ استور انجام می دهد."

منبع/ اقتصاد آنلاین

برچسب ها: تیم کوک اپل گوگل
ارسال نظرات
به دنبال اعتراضات کووید صفر در چین؛ لایک کردن پستهای غیرقانونی در چین جریمه دارد
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام مطرح کرد: آمادگی برای واگذاری زمین به منظور احداث گلخانه‌های هوشمند
وبگردی