کد خبر: ۲۹۶۶۷
|
۰۹ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۵:۴۵

مشکل ایلان ماسک با ویکی پدیا چیست؟

پس از اینکه پلتفرم آنلاین ویکی پدیا ویرایش صفحه "رکود اقتصادی" را به حالت تعلیق درآورد، ایلان ماسک، یکی از بنیانگذاران ویکی پدیا به نام جیمی ولز را به شدت مورد انتقاد قرار داد و گفت این پلتفرم در حال از دست دادن عینیت خود است.

به گزارش «نبض فناوری»،  پس از اینکه دایره المعارف آنلاین جلوی ویرایش  صفحه "رکود اقتصادی" را توسط کاربران گرفت؛ مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس در حالی که در توییتر به یکی از کاربران پاسخ می داد، نارضایتی خود را نشان داد.

ماسک اواخر روز جمعه در سایت میکروبلاگینگ نوشت: «ویکی‌پدیا در حال از دست دادن عینیت خود است.»

به گزارش نیویورک پست، ویکی‌پدیا پس از اینکه بازدیدکنندگان سایت، درگیر جنگ سرد ویرایشی بر سر تعریف این واژه شدند، کاربران را از بازبینی صفحه «رکود» خود مسدود کرد. این موضوع پس از آخرین داده های اقتصادی که نشان دهنده کاهش تولید ناخالص داخلی است، توسط دولت بایدن بود مورد مناقشه قرار گرفته است.

یکی از کاربران ویکی‌پدیا صفحه «رکود» را ویرایش کرد تا ارجاعات به تعریف استاندارد این اصطلاح را حذف کند.

این کاربر افزود: «هیچ اجماع جهانی در مورد تعریف رکود وجود ندارد.»

از صبح جمعه، صفحه دارای یک نماد قفل در گوشه سمت راست بالا شد که نشان می‌دهد در حالت «نیمه محافظت» قرار گرفته است، به‌طوری‌که «کاربران ثبت‌نشده و همچنین حساب‌هایی (که) تأیید نمی‌شوند» برای ایجاد تغییرات در متن اجازه ندارند.

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
ناشناس
۲۰:۱۳ - ۰۹ مرداد ۱۴۰۱
شاید اونم میخواد بخره خخخخخخخخ
0
0
ناشناس
۲۰:۱۳ - ۰۹ مرداد ۱۴۰۱
13
0
0
ناشناس
۲۰:۱۳ - ۰۹ مرداد ۱۴۰۱
ممنون بابت خبرهاتون
0
0
ناشناس
۲۰:۱۴ - ۰۹ مرداد ۱۴۰۱
چرا تلگرام یه همچین سایتی پایینه
0
0
زنگانی
۱۵:۵۲ - ۱۰ مرداد ۱۴۰۱
کل محتوای ویکی پدیای فارسی مخصوصا در مورد تاریخ ایران و خاورمیانه، جعلی است. جالبش آنجاست که حتی ویکی پدیای انگلیسی هم در مورد تاریخ ایران و خاورمیانه غالبا مطالب جعلی دارد .
1
2
Qiq
۱۰:۵۳ - ۱۱ مرداد ۱۴۰۱
جدی میگی کیومرث؟
همراه با نخستین فرودگر قمری ژاپن ماه‌نورد امارات فردا به فضا می‌رود
وبگردی