کد خبر: ۲۹۶۷۵
|
۰۹ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۹:۰۰

هوش مصنوعی کرونا را دو روز قبل ازشروع علائم تشخیص می‌دهد

داده‌های یک ردیاب سلامت که روی مچ دست بسته می‌شود، می‌تواند کووید را دو روز قبل از ظاهر شدن علائم تشخیص دهد.

به گزارش «نبض فناوری»، نیواطلس اعلام کرد، داده‌های یک ردیاب سلامت که بر روی مچ دست بسته می‌شود، می‌تواند کووید را دو روز قبل از ظاهر شدن علائم تشخیص دهد.

یک مطالعه جدید ادعا می‌کند که این نه تنها ممکن است، بلکه تحقیقات اولیه نشان می دهد که عفونت‌ها را می‌توان تقریباً ۴۸ ساعت قبل از ظاهر شدن علائم تشخیص داد. تحقیقات جدید در اوایل سال ۲۰۲۰، بلافاصله پس از شروع همه گیری آغاز شد. تیمی از محققان مشغول بررسی این موضوع بودند که آیا می‌توان از داده‌های یک ردیاب سلامت مچ دست برای تشخیص تغییرات کوچک در علائم حیاتی یک فرد که قبل از شروع کووید-۱۹ آغاز می‌شود استفاده کرد یا خیر.

حدود ۱۰۰۰ شرکت‌کننده جوان انتخاب شدند و یک دستگاه مچ‌بند در دسترس آنها قرار گرفت؛ این دستگاه در شب پوشیده می‌شود و هر ۱۰ ثانیه ضربان قلب، تعداد تنفس، دمای بدن، تغییرات ضربان قلب و جریان خون را اندازه گیری می‌کند.

در طول یک مطالعه یک ساله، 11٪ از گروه دچار کووید-19 شدند؛ حدود نیمی از این افراد مبتلا به کووید مثبت از شرایط جسمانی یک ماه قبل از ابتلای خود داده‌های خوبی داشتند که به محققان کمک کرد الگوریتمی را توسعه دهند که می‌تواند تغییرات کوچک را در مراحل اولیه بیماری تشخیص دهد.

محققان در مطالعه جدید به این نتیجه رسیدند: «فناوری حسگر پوشیدنی روشی کم‌هزینه است که افراد را قادر می‌سازد سلامت و رفاه خود را در طول یک بیماری همه‌گیر ردیابی کنند؛ تحقیق ما نشان می‌دهد که چگونه این دستگاه‌ها، با همکاری هوش مصنوعی، می‌توانند مرزهای پزشکی را پشت سر بگذارند و بیماری‌ها را قبل از شروع علائم شناسایی کنند و به طور بالقوه انتقال ویروس را در جوامع کاهش دهند».

منبع/ فارس

ارسال نظرات
همراه با نخستین فرودگر قمری ژاپن ماه‌نورد امارات فردا به فضا می‌رود
وبگردی