کد خبر: ۲۹۷۰۵
|
۱۶ مرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۰

نحوه فشرده سازی PDF

این راهنما نحوه کوچک‌تر کردن یک PDF و کاهش دستی اندازه آن را با استفاده از برنامه‌ها و ابزارهای ساده توضیح می‌دهد.

به گزارش «نبض فناوری»، خوشبختانه، بسیاری از ابزارها می‌توانند فایل‌های PDF را کوچک‌تر و به اشتراک‌گذاری آنلاین آسان‌تر کنند.

ما بهترین ابزارها را برای فشرده سازی یک فایل PDF جمع آوری کرده ایم.

  1. Adobe Acrobat Pro

اگر Adobe Acrobat را روی رایانه خود نصب کرده اید، ابزاری به نام «PDF Optimizer» در برنامه وجود دارد. این یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای کوچک کردن یک سند PDF است.

برای رسیدن به این هدف، PDF خود را در Acrobat باز کنید، روی Tools > Optimize PDF کلیک کنید. نوار ابزار Optimize PDF درست بالای PDF ظاهر می شود.

اگر روی Reduce File Size کلیک کنید، می توانید یک یا چند فایل را کاهش دهید. در مرحله بعد، مکان و نام فایل را انتخاب خواهید کرد. هنگامی که روی Save کلیک کنید، Acrobat تنظیمات پیش فرض را برای فایل شما اعمال می کند تا اندازه آن را کاهش دهد.

اگر روی Advanced Optimization کلیک کنید، گزینه های بیشتری برای اطمینان از حفظ کیفیت مورد نیاز خواهید داشت. برای کمک به این کار، در پنجره Advanced Optimization، روی Audit Space Usage کلیک کنید و خواهید دید که هر نوع عنصر در فایل چقدر فضای اشغال می کند.

به هر حال این یک ابزار پولی است، اما با ابزار Adobe Acrobat Pro DC می توانید یک دوره آزمایشی رایگان 7 روزه دریافت کنید.

  1. ابزارهای PDF مرورگر

اگر می خواهید کنترل بیشتری بر کیفیت PDF فشرده خود داشته باشید، NeeviaPDF DocuPub (برای فایل های کمتر از 24 مگابایت) را امتحان کنید. می توانید یکی از پیش تنظیم ها را انتخاب کنید که از فشرده سازی کم (برای کیفیت تصویر بالاتر) تا حداکثر فشرده سازی (برای کیفیت تصویر پایین تر) متغیر است. همچنین به شما این امکان داده می شود که برخی از عناصر را از داخل PDF خود حذف کنید. این شامل مواردی مانند فرم‌ها، حاشیه‌نویسی‌ها و برچسب‌های صفحه می‌شود که می‌توانند به طور غیرضروری حجم فایل را افزایش دهند.

  1. Mac PDF Tools

اگر به طور معمول سیستم عامل مک خود را به روز می کنید، باید بتوانید PDF خود را بدون نصب هیچ برنامه جدیدی کوچک کنید. این یک ویژگی جالب در OS X است که بسیاری از مردم در مورد آن نمی دانند.

ابتدا PDF خود را در پیش نمایش باز کنید. معمولاً فقط می‌توانید روی فایل دوبار کلیک کنید، اما اگر یک PDF Reader مانند Adobe Reader نصب کرده‌اید، باید کلیک راست کنید > Open With > Preview. سپس روی File >Export کلیک کنید و در کادر کشویی Quartz Filter گزینه Reduce File Size را انتخاب کنید. این فقط با فایل های PDF بزرگ عمل می کند.

به غیر از فرآیند ساده بالا، واقعاً انتخاب زیادی برای ابزارهای معتبر و رایگان فشرده سازی PDF برای کاربران مک وجود ندارد. اگر می‌خواهید کیفیت خروجی و غیره فایل‌های PDF فشرده خود را کنترل کنید، بهترین گزینه این است که برنامه‌ای مانند PDF Squeezer (5.99 دلار) را دانلود کنید.

این برنامه به شما امکان می دهد از بین تنظیمات فشرده سازی از پیش تعریف شده مختلف انتخاب کنید یا تنظیمات خود را انتخاب کنید. همچنین می توانید چندین فایل را به صورت دسته ای پردازش کنید (از جمله فایل های رمزگذاری شده).

ارسال نظرات
رئیس کارگروه لندتک سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران مطرح کرد: نیاز جدی به توسعه لندتک | لندتک‌ها در تنظیم‌گری کشور به رسمیت شناخته نشده‌اند
از سوی سازمان امور مالیاتی کشور صورت گرفت: اعلام احکام مالیاتی حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی
همراه با نخستین فرودگر قمری ژاپن ماه‌نورد امارات فردا به فضا می‌رود
وبگردی