کد خبر: ۲۹۷۹۹
|
۱۴ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۶:۳۰
در ایالتهای مختلف صورت گرفت؛

اقدام قضائی دادستان کل آمریکا علیه تماس‌های رباتیک مزاحم

دادستان‌های کل پنجاه ایالت آمریکا با هدف مبارزه با تماس‌های رباتیک مزاحم شرکت‌های مخابراتی، از اقدام قضائی در این زمینه خبر داده‌اند.

به گزارش«نبض فناوری» به نقل از انگجت، دادستان‌های کل ایالت‌های کارولینای شمالی، ایندیانا و اوهایو تشکیل کارگروه جدید دادرسی ضد رباتیک را رهبری می‌کنند تا اپراتورهای متخلف تلفن همراه جلوی تماس‌های رباتیک تبلیغاتی با مشترکان خود را بگیرند.

این گروه بر روی اقدامات قانونی علیه شرکت‌های مخابراتی، متمرکز شده‌اند و البته بر روی تماس‌های رباتیک خارجی با شماره‌هایی در داخل ایالات متحده هم تحقیق می‌کنند.

ارائه‌دهندگان خدماتی که تماس‌های تلفنی خارجی را به سمت شبکه تلفن همراه داخل ایالات متحده هدایت می‌کنند، طبق قانون مسئولیت دارند از قانونی بودن ترافیکی که وارد شبکه مخابراتی این کشور می‌کنند اطمینان حاصل کنند. ولی آنها عمدتاً هیچ اقدامی برای دور نگه داشتن تماس‌های رباتیک از شبکه تلفن همراه ایالات متحده انجام نمی‌دهند، و حتی عمداً به علت دریافت درآمد ثابت در بسیاری از موارد به ترافیک تماس‌های رباتیک اجازه عبور و اتصال به مشترکان می‌دهند.

بر اساس آمار دادستانی آمریکا روزانه بیش از ۳۳ میلیون تماس با شماره تلفن‌های همراه در این کشور با هدف کلاهبرداری انجام می‌شود.

منبع: مهر

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزها در 10 اسفند 1402 بیت‌کوین بر مدار صعود
با هدف توسعه ابزار هوش مصنوعی؛ پول پاشی مخفیانه گوگل برای برخی ناشران
آخرین وضعیت بازار رمزارز‌های جهان در ۹ اسفند ۱۴۰۲ رالی بیت‌کوین ادامه دارد
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۱۲۷ درصدی «توسن» در دوره یکماهه بهمن سالجاری نسبت به دوره مشابه سال قبل
با ارسال اولین توییت با اینترنت ماهواره‌ای مستقیم گوشی رؤیای جدید ایلان ماسک تحقق یافت
وبگردی