کد خبر: ۲۹۸۳۰
|
۱۶ مرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۱۲
با تلاش یک شرکت دانش بنیان؛

مکمل‌های بومی دام و طیور جایگزین نمونه‌های امریکایی و انگلیسی شدند

یکی از شرکت‌های دانش بنیان بر اساس گیاهان دارویی بومی کشور مکمل‌هایی برای دام، طیور و حیوانات خانگی عرضه کرده که به گفته مسئولان این شرکت، این مکمل‌ها جایگزین نمونه‌های وارداتی شده‌اند.

به گزارش«نبض فناوری»فرحناز صاحب‌زاده مدیر عامل این شرکت دانش بنیان ، مکمل‌ها و داروهای گیاهی ویژه دام، طیور، آبزیان و حیوانات خانگی را از محصولات تولید شده در این شرکت دانست و گفت: مواد اولیه این داروها همگی بر اساس گیاهان دارویی داخل کشور و بر اساس فلور بومی ایران است.

وی با بیان اینکه این داروها به صورت مهندسی معکوس برخی از مکمل‌های دارویی تولید شده از کشورهای انگلستان و امریکا به تولید رسیده‌اند، اظهار کرد: این داروها در حال حاضر به کشور وارد نمی‌شوند.

صاحب‌زاده، استفاده از گیاهان بومی کشور و کاهش قیمت تمام شده این مکمل‌ها را از مزایای این محصولات بومی شده نام برد و یادآور شد: یکی از مکمل‌های تولید شده از جلبک اسپیرولینا است که برای کلیه حیوانات از جمله حیوانات خانگی و همچنین اسب قابل تجویز است.

صاحب‌زاده تولید آنتی اکسیدان از زردچوبه را از دیگر محصولات تولیدی این شرکت نام برد و یادآور شد: این مکمل دارویی از ماده کورکومین موجود در زردچوبه تولید شده است. این محصول جزو قوی‌ترین آنتی‌اکسیدان‌ها به شمار می‌رود و استفاده از آن در غذای دام و طیور موجب ارتقاء سطح ایمنی بدن آنها می‌شود.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، کاهش تلفات و افزایش جذب مواد غذایی را از دیگر مزیت‌های این مکمل دانست.

منبع:ایسنا

ارسال نظرات
رئیس کارگروه لندتک سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران مطرح کرد: نیاز جدی به توسعه لندتک | لندتک‌ها در تنظیم‌گری کشور به رسمیت شناخته نشده‌اند
از سوی سازمان امور مالیاتی کشور صورت گرفت: اعلام احکام مالیاتی حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی
همراه با نخستین فرودگر قمری ژاپن ماه‌نورد امارات فردا به فضا می‌رود
وبگردی