کد خبر: ۲۹۸۴۵
|
۱۶ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۴:۳۰
با سامانه انرژی تجدید پذیر؛

چراغ کارخانه نوآوری دانشگاه تهران با انرژی‌های نو روشن می‌شود

معاونت علمی و فناوری اعلام کرد کارخانه نوآوری دانشگاه تهران مجهز به انرژی خورشیدی شد.

به گزارش«نبض فناوری» به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از سامانه انرژی تجدید پذیر در کارخانه نوآوری دانشگاه تهران رونمایی و بهره برداری شد.

این پروژه فناورانه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مشارکت برنامه توسعه ملل متحد، در راستای بهینه سازی مصرف انرژی در محل احداث کارخانه نوآوری پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران و با حضور علی وطنی مجری ملی پروژه بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست در ساختمان، کارن ابری‌نیا سرپرست راه اندازی کارخانه نوآوری دانشگاه تهران و محمدی مدیر طرح‌های فنی و مهندسی برنامه توسعه ملل متحد راه اندازی و به بهره‌برداری رسید.

این پروژه اجرایی شده تا ضمن ترویج فرهنگ بهره‌مندی از انرژی‌های نو و تجدیدپذیر، زمینه را برای بهینه سازی و ذخیره انرژی الکتریکی و تامین نیاز واحدهای فناور مستقر فراهم کند.

در قالب پروژه بهینه سازی انرژی در ساختمان، این طرح در ۹ سایت اجرایی سازی شده که ۸ طرح مربوط به ساختمان های مدیریت بحران بوده و یکی از این طرح ها در محل احداث کارخانه نوآوری دانشگاه تهران پیاده سازی شده است.

در قالب این طرح سامانه ۲۵ کیلووات متصل به شبکه برق و ۵ کیلووات منفصل از شبکه پیاده سازی شده است که می توان هنگام قطعی برق شهری، مورد استفاده قرار بگیرد و از میزان مصرف برق نیز می‌کاهد.

کف بام کارخانه نوآوری دانشگاه تهران به مساحت ۱۸۰ متر مربع با پانل‌های خورشیدی پوشانده شده و در مجموع، ۹۰ پانل مورد استفاده قرار گرفته است. باتری‌های استفاده شده برای ذخیره انرژی الکتریکی تولیدشده، از توانایی ۴۳ کیلووات ساعت انرژی برخوردار هستند.

کارخانه نوآوری دانشگاه تهران با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار است محلی برای توسعه نوآوری های دانشگاهی و استقرار مراکز نوآوری، خانه‌های خلاق و نوآوری باشد و از این طریق زمینه را برای رونق شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق فراهم کند.

ارسال نظرات
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات: فراجا و سازمان انرژی اتمی همه خدمات خود را ارایه کردند
گزارش نبض فناوری از عملکرد ماهانه توسن، رشد درآمد 72 درصدی توسن در آبان ماه
یک فیزیک‌دان آمریکایی مطرح کرد برتری کوانتومی قرار است جهان را تغییر دهد!
وبگردی