کد خبر: ۲۹۸۴۵
|
۱۶ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۴:۳۰
با سامانه انرژی تجدید پذیر؛

چراغ کارخانه نوآوری دانشگاه تهران با انرژی‌های نو روشن می‌شود

معاونت علمی و فناوری اعلام کرد کارخانه نوآوری دانشگاه تهران مجهز به انرژی خورشیدی شد.

به گزارش«نبض فناوری» به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از سامانه انرژی تجدید پذیر در کارخانه نوآوری دانشگاه تهران رونمایی و بهره برداری شد.

این پروژه فناورانه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مشارکت برنامه توسعه ملل متحد، در راستای بهینه سازی مصرف انرژی در محل احداث کارخانه نوآوری پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران و با حضور علی وطنی مجری ملی پروژه بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست در ساختمان، کارن ابری‌نیا سرپرست راه اندازی کارخانه نوآوری دانشگاه تهران و محمدی مدیر طرح‌های فنی و مهندسی برنامه توسعه ملل متحد راه اندازی و به بهره‌برداری رسید.

این پروژه اجرایی شده تا ضمن ترویج فرهنگ بهره‌مندی از انرژی‌های نو و تجدیدپذیر، زمینه را برای بهینه سازی و ذخیره انرژی الکتریکی و تامین نیاز واحدهای فناور مستقر فراهم کند.

در قالب پروژه بهینه سازی انرژی در ساختمان، این طرح در ۹ سایت اجرایی سازی شده که ۸ طرح مربوط به ساختمان های مدیریت بحران بوده و یکی از این طرح ها در محل احداث کارخانه نوآوری دانشگاه تهران پیاده سازی شده است.

در قالب این طرح سامانه ۲۵ کیلووات متصل به شبکه برق و ۵ کیلووات منفصل از شبکه پیاده سازی شده است که می توان هنگام قطعی برق شهری، مورد استفاده قرار بگیرد و از میزان مصرف برق نیز می‌کاهد.

کف بام کارخانه نوآوری دانشگاه تهران به مساحت ۱۸۰ متر مربع با پانل‌های خورشیدی پوشانده شده و در مجموع، ۹۰ پانل مورد استفاده قرار گرفته است. باتری‌های استفاده شده برای ذخیره انرژی الکتریکی تولیدشده، از توانایی ۴۳ کیلووات ساعت انرژی برخوردار هستند.

کارخانه نوآوری دانشگاه تهران با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار است محلی برای توسعه نوآوری های دانشگاهی و استقرار مراکز نوآوری، خانه‌های خلاق و نوآوری باشد و از این طریق زمینه را برای رونق شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق فراهم کند.

ارسال نظرات
رئیس کارگروه لندتک سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران مطرح کرد: نیاز جدی به توسعه لندتک | لندتک‌ها در تنظیم‌گری کشور به رسمیت شناخته نشده‌اند
از سوی سازمان امور مالیاتی کشور صورت گرفت: اعلام احکام مالیاتی حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی
همراه با نخستین فرودگر قمری ژاپن ماه‌نورد امارات فردا به فضا می‌رود
وبگردی