کد خبر: ۲۹۸۸۶
|
۱۹ مرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۱۰

ایلان ماسک نزدیک به ۷ میلیارد دلار از سهام تسلا را فروخت

با واگذاری اخیر سهام، ایلان ماسک طی ۱۰ ماه گذشته نزدیک به ۳۲ میلیارد دلار از سهام تسلا را فروخته است.

به گزارش «نبض فناوری»، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا 7.92 میلیون سهم شرکت تحت مدیریتش را واگذار کرد؛ تعداد سهمی که ارزش آن به 6.88 میلیارد دلار می‌رسد.

معاملات فروش سهام طبق اسناد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در فاصله تاریخ‌های 5 تا 9 آگوست (14 تا 18 مرداد) و پس از برگزاری جلسه سالانه با سهامداران در تاریخ 4 آگوست (13 مرداد) در آستین، تگزاس صورت گرفته‌اند.

ادامه فروش سهام تسلا توسط ایلان ماسک

ایلان ماسک در گذشته هم بخشی از سهامش در تسلا را واگذار کرده بود و حالا برای اولین بار از ماه آوریل شاهد ادامه این روند هستیم. در ماه آوریل مدیرعامل تسلا 9.6 میلیون سهم به ارزش 8.5 میلیارد دلار را فروخت.

به نظر می‌رسد ایلان ماسک در حال آماده شدن برای تصاحب توییتر است. در حالی که ثروتمندترین فرد جهان چند وقت پیش از انصرافش از قرارداد خرید این شبکه اجتماعی خبر داد، اما شاید دادگاه بتواند او را مجبور به انجام چنین معامله‌ای کند. بنابراین ماسک ظاهرا می‌خواهد پول نقد کافی برای چنین کاری را داشته باشد.

ارزش سهام تسلا پس از اعلام خبر فروش سهام از سوی ایلان ماسک، تقریبا ثابت ماند و تنها کاهش 2 درصدی را تجربه کرد تا قیمت آن به 850 دلار برسد. البته این احتمال وجود دارد که امروز با باز شدن بازار سهام در ایالات متحده، قیمت سهام تسلا کاهش بیشتری را تجربه کند.

با فروش نزدیک به 7 میلیارد دلاری اخیر، ایلان ماسک در طی 10 ماه گذشته نزدیک به 32 میلیارد دلار از سهام تسلا را واگذار کرده است. باید منتظر ماند و دید در ادامه ثروتمندترین فرد جهان چه برنامه‌ای برای سهامش در باارزش‌ترین شرکت خودروساز دنیا دارد، البته نتیجه دادگاه توییتر می‌تواند بزرگترین عامل برای تصمیم‌گیری‌های آینده ماسک تلقی شود.

منبع/دیجیاتو

ارسال نظرات
رئیس کارگروه لندتک سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران مطرح کرد: نیاز جدی به توسعه لندتک | لندتک‌ها در تنظیم‌گری کشور به رسمیت شناخته نشده‌اند
از سوی سازمان امور مالیاتی کشور صورت گرفت: اعلام احکام مالیاتی حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی
همراه با نخستین فرودگر قمری ژاپن ماه‌نورد امارات فردا به فضا می‌رود
وبگردی