کد خبر: ۲۹۸۹۱
|
۱۹ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۲۰

استفاده انگلیس از ساعت هوشمند برای تشخیص چهره مهاجران

مهاجران مجرم در انگلیس طبق طرح های وزارت کشور و دادگستری، ملزم به اسکن چهره خود تا پنج بار در روز با استفاده از ساعت های هوشمند مجهز به تشخیص چهره خواهند بود.

به گزارش «نبض فناوری»، انگجت اعلام کرد، دولت انگلیس ممکن است به زودی استفاده از ساعت های هوشمند مجهز به فناوری تشخیص چهره را برای نظارت بر مهاجران مجرم، آغاز کند. متخلفان باید تا پنج بار در روز صورت خود را اسکن کنند.وزارت کشور اعلام کرد که این طرح شامل نظارت روزانه بر مهاجران ملزم به استفاده از برچسب مچ پا یا ساعت هوشمند است.

افرادی که تحت این شرایط قرار دارند باید در طول روز از خود عکس بگیرند و مکانشان را در تمام ساعات شبانه روز ردیابی کنند. این تصاویر با تصاویری که وزارت کشور در پرونده دارد، مقایسه می شود. اگر سیستم‌های دولتی نتوانند هویت فرد را تأیید کنند، یک بررسی دستی لازم است. این تصاویر، همراه با نام، ملیت و تاریخ تولد مهاجران تا شش سال در برنامه‌های وزارت کشور و وزارت دادگستری ذخیره می‌شوند. این قوانین فقط برای اتباع خارجی که به جرم محکوم شده اند اعمال می شود. بر اساس گزارش ها، دولت انگلیس بر دیگران، مانند پناهجویان، به این شیوه نظارت نخواهد کرد.

در ماه می، دولت قراردادی را با شرکت فناوری بریتانیایی بادی لیمیتد برای تأمین دستگاه‌هایی به منظور ردیابی گروه های خاص، تحت سرویس ردیابی ماهواره ای وزارت کشور منعقد کرد.

در این قرارداد آمده: استفاده از این دستگاه ها روشی متناسب‌تر برای نظارت بر گروه‌های خاص در مدت زمان مشخص ارائه می‌کند. این دستگاه‌ها از تأیید بیومتریک دوره‌ای استفاده می‌کنند. این طرح قرار است از پاییز در سراسر بریتانیا با هزینه اولیه 6 میلیون پوند (7.2 میلیون دلار) معرفی شود.

وزارت کشور به صراحت نگفته که از ساعت های هوشمند با عملکرد تشخیص چهره برای ردیابی مهاجران مجرم استفاده خواهد کرد. یک سخنگوی این وزارتخانه گفت که وزارت کشور به زودی دستگاه قابل حمل با ویژگی دسترسی بیومتریکی را معرفی خواهد کرد که در کنار برچسب های مچ پا کار می کند.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
از سوی وزارت دادگستری روسیه؛ متا در فهرست سازمان های افراطی قرار گرفت
وبگردی