کد خبر: ۲۹۹۸۱
|
۲۴ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۸

سئو تکنیکال چگونه می تواند به بهبود رتبه ها کمک کند؟

برای همه کسانی که در فضای آنلاین مشغول به کار بوده و وب سایت شخصی خود را راه‌اندازی می‌کنند، قرارگیری در رتبه‌های برتر صفحه نتایج موتورهای جستجو بسیار مهم است. گوگل و سایر موتورهای جستجو، اصولی را تحت عنوان بهینه سازی یا SEO معرفی می‌کنند که به کسب این میزان از موفقیت کمک می‌کند. سئو از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که یکی از آن‌ها، سئو تکنیکال (Technical SEO) یا فنی است. اهمیت این بخش از سئو را می‌توان در تمایزی که به وضوح در رتبه یک سایت اعمال می‌کند، مشاهده کرد. در ادامه، بیشتر درباره سئو تکنیکال صحبت کرده و می‌بینیم که چگونه می‌تواند برای کسب رتبه‌های بالاتر در صفحات SERP مفید باشد.

سئو تکنیکال چگونه می تواند به بهبود رتبه ها کمک کند؟

سئو تکنیکال چیست؟

سئو تکنیکال روی بهبود جنبه‌های فنی یک وب سایت تمرکز داشته و به بالا بردن رتبه صفحات در نتایج موتورهای جستجو کمک می‌کند. از جمله وظایف و مزایای اصلی استفاده از استراتژی سئو تکنیکال، می‌توان به داشتن یک وب سایت سریعتر، حرکت آسانتر در صفحات و تسهیل قابلیت درک و بررسی توسط موتورهای جستجو اشاره کرد.

در واقع سئو تکنیکال یا سئو فنی بخشی از سئو داخلی است که با بهبود عناصر وب سایت شما، به کسب رتبه بهتر در SERP کمک می‌کند. یعنی آنچه در Technical SEO بهینه سازی می‌شود، دقیقاً برخلاف سئوی خارج از صفحه است که روی عناصر خارج از وب سایت تمرکز دارد.

دلایل اهمیت سئو فنی

تکنیک‌های سئو را در استراتژی بازاریابی دیجیتال به کار برده می‌شوند تا در نهایت ترافیک را افزایش داده و درآمد بیشتری به دنبال داشته باشد. بهبود تجربه کاربری وب سایت (UX) به این مسئله کمک می‌کند. رعایت اصول سئو تکنیکال با کمک به ایجاد تجربه کاربری بهتر، به بهبود روند تاکتیک‌های بازاریابی کمک می‌کنند. داشتن یک ساختار منظم از سئو فنی، مدیریت همه چیز را ساده‌تر کرده و اطمینان حاصل می‌کند که دسترسی به یک سایت، سریع و ساده باشد.

بسیاری از صاحبان وب سایت از اهمیت رعایت اصول سئو و محتوا را در صفحه آگاه هستند، اما سئو فنی را نادیده می‌گیرند؛ زیرا به نظر پیچیده می‌رسد. اما، واقعیت این است که بدون رعایت آن، احتمال کمی دارد که وب سایت شما در رتبه‌های بهتری قرار گیرد. سئوی فنی شامل تمام اجزایی است که منجر به افزایش سرعت صفحات، سازگاری با موبایل، سادگی ناوبری، کاربر پسند و کاربردی بودن می‌شود.

بدون Technical SEO، ممکن است سایت جذابی داشته باشید که سرعت بارگیری کمی دارد، قابل مشاهده در تلفن‌های همراه نیست و یا در زمان ورود کاربران، با مشکل مواجه می‌شود. سئو فنی نه تنها برای بهینه سازی موتورهای جستجو، بلکه برای بهبود تاکتیک‌های بازاریابی و ایجاد تجربه کاربری بهتر نیز مفید خواهد بود.

بهبود رتبه سایت با استفاده از اصول سئو فنی

حال بیایید به برخی جنبه‌های مهم سئو تکنیکال بپردازیم و ببینیم چگونه به بهبود رتبه سایت کمک می‌کنند.

سرعت سایت

یکی از عوامل اساسی که برای رتبه‌بندی وب سایت شما اهمیت دارد، سرعت وب سایت است. گوگل در تمام توصیه‌هایی که درباره بهینه سازی سئو دارد، مستقیماً به اهمیت سرعت اشاره می‌کند. همچنین مطالعات تخصصی نیز نشان می‌دهد که وب سایت‌های سریعتر، عملکرد بهتری نیز دارند.

افزایش سرعت سایت یک مسئله فنی است و برای نتایج مورد انتظار، نیاز به تغییراتی در زیرساخت‌ها دارد. از این‌رو، این اصل در اصول سئو فنی برشمرده می‌شود.

افزایش سرعت سایت یکی از فاکتورهای مهم سئو تکنیکال که باید جدی گرفته شود. هرچه سرعت وب‌سایت بیشتر باشد، رضایت بازدیدکنندگان سایت بیشتر می‌شود. به عبارت دیگر وقتی زمان بارگذاری وبسایت بهینه‌سازی شود، میتوان با پیشرفت‌هایی در تجربه کاربری، نرخ تبدیل (Conversion Rate)، و در نهایت درآمد فروش روبرو شد. هر میلی‌ثانیه در بارگذاری صفحه وب شما تاثیر بسیار زیادی در تجربه مشتری و پیشرفت کار دارد. هر چه زمان بیشتری صرف بارگذاری شود ممکن است مخاطبان بیشتری را از دست بدهید. همچنین پایین بودن سرعت سایت به جریمه سایت توسط گوگل منتهی می‌شود و درنتیجه در رتبه‌بندی تاثیر منفی دارد.

درباره روش های افزایش سرعت سایت به  https://fanpardazan.com/article/speed-up-website مراجعه کنید.

سئو تکنیکال چگونه می تواند به بهبود رتبه ها کمک کند؟

قابلیت کراول (Crawl) کردن موتورهای جستجو

موتورهای جستجو از ربات‌هایی برای خزش یا کراول کردن صفحات وب سایت استفاده کرده و سپس آن را ایندکس می‌کنند. این خزنده‌ها معمولاً از سایت‌مپ XML استفاده می‌کنند. عدم داشتن سایت‌مپ مرتب، دسترسی این ربات‌ها به صفحات سایت را مختل کرده و بدون این دسترسی، امکان رتبه‌بندی سایت وجود ندارد. داشتن یک ساختار عالی و مرتب از لینک‌های داخلی، به درک محتوای سایت و افزایش امکان خزش کمک می‌کند.  

عدم انتشار محتوای تکراری

یکی دیگر از اصول سئو فنی، عدم انتشار محتواهای تکرار است. زمانی که محتواهای تکراری را در صفحات مختلف سایت خود منتشر می‌کنید و یا محتواهای یکسان در چند سایت مختلف وجود دارد، موتورهای جستجو برای رتبه‌بندی آن‌ها سردرگم می‌شوند. اگر چندین صفحه یا وب سایت یک محتوای یکسان دارند، کدام یک باید برای کاربران در رتبه بالاتری قرار گیرد؟ در نتیجه وب سایت‌هایی که محتوای تکراری دارند، رتبه‌های بالایی کسب نمی‌کنند.

امنیت وب سایت

یکی از عناصر مهم در رتبه بندی سایت توسط گوگل، امنیت وب سایت است. در HTTPS اطلاعات به طور ایمن از طریق مرورگرهای وب و وب سایت‌ها ردوبدل می‌شوند. پروتکل HTTPS برای محافظت از کاربران وب در برابر حملات Man-in-the-Middle طراحی شده است. این مسئله باعث می‌شود که داده‌های ارسال شده بین مرورگر و سایت قابل رهگیری نباشد.

گوگل و موتورهای جستجوی معتبر، موظف به محافظت از اطلاعات کاربران خود هستند و به همین دلیل، امنیت را به‌عنوان یکی از فاکتورهای رتبه‌بندی در نظر می‌گیرند. طبیعتاً هرچه امنیت یک وب سایت بالاتر باشد، نسبت به وب سایت‌های غیرایمن از شانس بیشتری برای کسب رتبه‌های بهتر برخوردار هستند. به طور کلی، وب سایتی که از نظر سئو تکنیکال بهینه شده باشد، یک وب سایت امن است.

توضیحات و تگ‌های متا

حتماً زمانی که عبارتی را جستجو کرده و صفحه نتایج را بررسی می‌کنید، متوجه توضیحات کوتاهی که در زیرلینک‌های وب سایت‌ها قرار می‌گیرد، شده باشید. توضیحات متا به خزنده‌های موتورهای جستجو نشان می‌دهد که عنوان و محتوای یک صفحه چیست و چه توضیحاتی باید در کنار لینک به سایت شما نمایش داده شود.

اگر می‌خواهید استراتژی بهینه سازی سئوی خود را تقویت کنید، بهینه‌سازی تگ‌های عنوان، متا تگ‌ها و توضیحات متا برای سئو، کلید موفقیت وب سایت شما خواهد بود. تحقیقات کامل کلمات کلیدی و استفاده استراتژیک از این کلمات کلیدی، به بهینه سازی توضیحات متا و تگ‌ها کمک می‌کند.

جمع بندی

در دنیای بازاریابی دیجیتال، کار برای صاحبان کسب و کارهای مختلف کمی سخت‌تر است اما تنها با آگاهی و رعایت برخی اصول ساده، به راحتی می‌توان به موفقیت مورد نظر دست پیدا کرد. در موتورهای جستجو، قرارگیری در رتبه‌های اول صفحه نتایج به معنای موفقیت یک وب سایت است. سئو تکنیکال، یکی از بخش‌های مهم سئو است که با اطمینان از حفظ سرعت، کاربردی بودن و دسترسی ساده یک وب سایت، آن را هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو بهینه می‌کند. در نهایت، در این مطالب به طور کامل به بررسی سئو تکنیکال و اهمیت آن در بهبود رتبه سایت پرداخته شد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تکنیک‌های سئو فنی، به وب سایت موسسه آموزش عالی فن پردازان مراجعه کنید.

 

همچنین می‌توانید از طریق درگاهای زیر با ما در تماس باشید.

پست الکترونیک : info@fanpardazan.com

شماره های تماس: 03191009701

آدرس شعبه یکم : اصفهان، مرداویج،خیابان شیخ کلینی، پلاک 154 – ساختمان موسسه آموزش عالی فن پردازان

آدرس اصفهان شعبه دوم: ، خیابان فرایبورگ، نبش کوچه چهاردهم، مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان

 

انتهای رپرتاژ آگهی/

 
 
 
ارسال نظرات
رئیس کارگروه لندتک سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران مطرح کرد: نیاز جدی به توسعه لندتک | لندتک‌ها در تنظیم‌گری کشور به رسمیت شناخته نشده‌اند
از سوی سازمان امور مالیاتی کشور صورت گرفت: اعلام احکام مالیاتی حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی
همراه با نخستین فرودگر قمری ژاپن ماه‌نورد امارات فردا به فضا می‌رود
وبگردی