کد خبر: ۲۹۹۸۲
|
۲۴ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۵:۳۵

تولید موتورسیکلت برقی با حداکثر سرعت 400 کیلومتر در ساعت

یک شرکت تجاری از تولید موتورسیکلت برقی به نام تاچیون ان بی خبر داده که رکورد سرعت را شکسته و می‌تواند با حداکثر سرعت 400 کیلومتر در ساعت حرکت کند.

به گزارش «نبض فناوری»، نیواطلس اعلام کرد، شرکت لایتینگ سریع‌ترین موتورسیکلت برقی جهان را با همکاری شرکت برزیلی سی بی ام ام تولید کرده است.

دانیل رایت، مهندس شرکت سی بی ام ام و مسئول توسعه این پروژه، می‌گوید: «ترمز این موتورسیکلت برای بهبود عملکرد در دمای بالا ارتقا یافته و استفاده از فلز نیوبیم در سیستم شارژ داخلی کل موتورسیکلت را قابل اعتمادتر و کارآمدتر می‌کند. همچنین لوله‌های فولادی حاوی نیوبیم در بازوی چرخان و شاسی این موتورسیکلت افزایش مقاومت و کاهش وزن آن را ممکن می‌کند.»

آلیاژهای نیوبیوم می‌توانند اجزای فلزی موتورسیکلت را تقویت کنند و همچنین خواص مغناطیسی آن را کارآمدتر کنند. سبک‌سازی و کوچک‌سازی بخش شارژر با استفاده از این فلز در حدود 9 کیلوگرم) بوده، بدون اینکه باعث ایجاد گرمای بیش از حد شود.

قرار است ظرف هفته های آینده و در شرایط مساعد جوی آزمونی برای ثبت رکورد این موتورسیکلت برگزار شود. زمان عرضه عمومی و قیمت این محصول هنوز اعلام نشده است.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
از سوی وزارت دادگستری روسیه؛ متا در فهرست سازمان های افراطی قرار گرفت
وبگردی