کد خبر: ۲۹۹۸۷
|
۲۴ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۸:۰۰

استفاده از هوش مصنوعی در تشخیص اولیه دیابت

محققان موفق به طراحی و توسعه الگوریتمی شدند که می‌تواند دیابت را در اولین مراحل تشخیص دهد، این الگوریتم بر پایه هوش مصنوعی طراحی شده است.

به گزارش «نبض فناوری»، اسپوتنیک اعلام کرد، تیمی از دانشمندان هندی الگوریتم هوش مصنوعی (AI) را توسعه داده اند که می تواند به پیش بینی افزایش خطر ابتلا به پیش دیابت و دیابت نوع 2 کمک کند. این الگوریتم که "DiaBeats" نامیده می شود، از تجزیه و تحلیل ضربان قلب یک فرد که در نوار قلب ثبت شده، استفاده می کند.

محققان ادعا می کنند که آنها به دقت 97 درصدی در اندازه گیری و محاسبات خود دست یافته اند و نتیجه کلی مطالعه آنها الگوریتم دیابت است.

محققان تیم گفتند: مطالعه ما جایگزینی نسبتا ارزان، غیرتهاجمی و دقیق ارائه می‌کند که می‌تواند به عنوان راهی برای تشخیص مؤثر دیابت و پیش دیابت در شروع بیماری باشد.

تخمین زده می‌شود که در سال 2019، 463 میلیون بزرگسال در سراسر جهان به دیابت مبتلا بودند. الگوریتم جدید، با تشخیص این بیماری در مراحل اولیه، ممکن است کلیدی برای جلوگیری از مشکلات جدی سلامتی باشد، اما تشخیص قطعی این بیماری به اندازه‌گیری گلوکز خون متکی است.

منبع/ فارس 

ارسال نظرات
رئیس کارگروه لندتک سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران مطرح کرد: نیاز جدی به توسعه لندتک | لندتک‌ها در تنظیم‌گری کشور به رسمیت شناخته نشده‌اند
از سوی سازمان امور مالیاتی کشور صورت گرفت: اعلام احکام مالیاتی حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی
همراه با نخستین فرودگر قمری ژاپن ماه‌نورد امارات فردا به فضا می‌رود
وبگردی