کد خبر: ۲۹۹۸۹
|
۲۴ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۹:۱۰

هشدار محققان به زنان گیاه‌خوار

محققان به زنانی که از رژیم غذایی گیاه‌خواری پیروی می‌کنند، درباره در معرض خطر بودن سلامتی آنها هشدار دادند.

به گزارش «نبض فناوری»، دیلی‌میل اعلام کرد، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد زنان گیاه خوار یک سوم بیشتر در معرض شکستگی لگن هستند زیرا آنها مواد مغذی کافی برای قوی نگه داشتن استخوان ها را دریافت نمی‌کنند.

محققان دانشگاه لیدز بیش از ۲۶ هزار زن میانسال را مورد مطالعه قرار دادند و مشخص شد، خطر شکستگی لگن در افرادی که گوشت و ماهی نمی‌خوردند ۳۳ درصد بیشتر بود.

کارشناسان توصیه می‌کند که گیاه‌خواران باید رژیم‌های غذایی خود را با مکمل‌های مغذی کلیدی تقویت کنند.

به گفته محققان، در معرض خطر بودن این دسته از افراد ممکن است به این دلیل باشد که آنها دریافت کمتری از مواد مغذی دارند که با سلامت استخوان و عضلات مرتبط است.

تجزیه و تحلیل این پژوهش که در مجله BMC Medicine منتشر شد، نشان داد که پس از تنظیم عواملی مانند سیگار کشیدن و سن، گیاه خواران تنها گروه رژیم غذایی با خطر بالای شکستگی لگن بودند.

این تیم همچنین دریافتند که میانگین BMI(شاخص توده بدنی ) در بین گیاه خواران کمی کمتر از میانگین در میان گوشتخواران معمولی است. تحقیقات قبلی ارتباط بین BMI پایین و خطر بالای شکستگی لگن را نشان داده است که می‌تواند به توضیح این یافته کمک کند.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
رئیس کارگروه لندتک سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران مطرح کرد: نیاز جدی به توسعه لندتک | لندتک‌ها در تنظیم‌گری کشور به رسمیت شناخته نشده‌اند
از سوی سازمان امور مالیاتی کشور صورت گرفت: اعلام احکام مالیاتی حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی
همراه با نخستین فرودگر قمری ژاپن ماه‌نورد امارات فردا به فضا می‌رود
وبگردی