کد خبر: ۲۹۹۹۰
|
۲۴ مرداد ۱۴۰۱ | ۲۰:۲۰

اندروید 12 از پایین‌ترین میزان محبوبیت در میان ورژن‌های اخیر اندروید برخوردار است!

اگرچه از زمان انتشار اندروید 12 (اندروید S) حدودا یک سال گذشته است؛ اما اکنون این سیستم‌عامل با کسب سهم 13.5 درصدی در رتبه چهارم قرار دارد.

به گزارش «نبض فناوری»، گوگل آخرین داده‌های مربوط به توزیع نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل اندروید را منتشر نموده و بر این اساس اندروید 11 (اندروید R) بزرگ‌ترین پایگاه کاربران را در اختیار دارد. به‌عبارت دیگر حدودا 27 درصد کاربران کماکان بر روی گجت‌های خود از سیستم‌عامل اندروید 11 استفاده می‌کنند.

اندروید 10 (اندروید Q) با کسب سهم 18.8 درصدی در رتبه بعدی قرار گرفته و اندروید 9 (اندروید P) نیز سهم 14.5 درصدی از بازار را به خود اختصاص داده است. اگرچه از زمان انتشار اندروید 12 (اندروید S) حدودا یک سال گذشته است؛ اما اکنون این سیستم‌عامل با کسب سهم 13.5 درصدی در رتبه چهارم قرار دارد. این موضوع بدان معناست که امروزه در میان دستگاه‌های فعال اندرویدی از هر 8 گجت تنها یکی از آنها مجهز به سیستم‌عامل اندروید 12 است.

اندروید 4x احتمالا به لطف وجود دستگاه‌های اینترنت اشیاء و برخی خودروهای عرضه شده در بیش از 10 سال گذشته کماکان پایگاه کاربران خود را حفظ کرده و سهم 1.2 درصدی از بازار را به خود اختصاص داده است.

بر اساس پیش‌بینی‌ها اندروید 13 در ماه سپتامبر امسال منتشر خواهد شد. همچنین سری پیکسل 7 احتمالا نخستین دستگاه‌های قابل عرضه به بازار با این سیستم‌عامل به‌شمار خواهند رفت. این دستگاه‌ها در ماه اکتبر عرضه خواهند شد.

اندروید 12 از پایین‌ترین میزان محبوبیت در میان ورژن‌های اخیر اندروید برخوردار است!

منبع/ آی‌تی‌رسان

ارسال نظرات
رئیس کارگروه لندتک سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران مطرح کرد: نیاز جدی به توسعه لندتک | لندتک‌ها در تنظیم‌گری کشور به رسمیت شناخته نشده‌اند
از سوی سازمان امور مالیاتی کشور صورت گرفت: اعلام احکام مالیاتی حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی
همراه با نخستین فرودگر قمری ژاپن ماه‌نورد امارات فردا به فضا می‌رود
وبگردی