کد خبر: ۲۹۹۹۷
|
۲۵ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۵

واکسن کرونای امیکرون تایید شد

انگلیس نخستین کشوری است که واکسن کرونا را تایید کرده است، اکنون نیز نخستین کشوری است که واکسن تطبیق یافته برای مبارزه با سویه‌های امیکرون را تایید کرده و به آن مجوز داده است.

به گزارش «نبض فناوری»، اسوشیتدپرس اعلام کرد، سازمان ناظر دارویی انگلیس (MHRA) روز دوشنبه به واکسن دوظرفیتی شرکت آمریکایی مدرنا که هم ویروس اصلی کرونا و هم سویه اُمیکرون ویروس را هدف قرار می‌دهد، مجوز مشروط برای استفاده به عنوان دوز یاداور برای بزرگسالان داد.

انگلیس به عنوان نخستین کشوری که واکسن کرونا را تایید کرد، اکنون نیز نخستین کشوری است که واکسن تطبیق یافته برای مبارزه با سویه‌های امیکرون را تایید کرده و به آن مجوز داده است.

واکسن ارتقا یافته به عنوان یاد‌آور برای بزرگسالان بالای ۵۰ سال تا پاییز در دسترس خواهد بود و گفته شده است که مصونیت بهتری در برابر سویه‌های مختلف ویروس کرونا می‌دهد.

جون راین، رئیس سازمان ناظر دارویی انگلیس گفت: «آنچه این واکسن (ترکیبی) به ما می‌دهد، اثربخشی موثر است تا از ما در برابر این بیماری محافظت کند، زیرا ویروس همچنان در حال تکامل است».

استیو بارکلی، وزیر بهداشت انگلیس گفت: «این واکسن ایمن و موثر ایمنی را گسترش می‌دهد و به طور بالقوه محافظت در برابر برخی از انواع مختلف را بهبود می‌بخشد».

منبع/ فارس

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 25 فروردین 1403 ریزش اتریوم و بیت‌کوین
وبگردی