کد خبر: ۳۰۱۹۸
|
۰۳ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۷:۴۰

اپل تولید مک‌بوک پرو با تراشه M2 را در 3 ماهه چهارم سال 2022 آغاز می‌کند

مینگ چی‌کو؛ تحلیل‌گر مشهور مسائل اپل با انتشار یک توئیت به‌روزرسانی شده اعلام کرد که تولید انبوه مدل‌های جدید مک‌بوک پرو مجهز به تراشه M2 در 3 ماهه چهارم سال 2022 آغاز خواهد شد. همچنین علیرغم انتشار گزارشات متناقض به‌نظر می‌رسد که تراشه جدید M2 پرو احتمالا در نهایت با استفاده از فرآیند 5 نانومتری تولید خواهد شد.

به گزارش «نبض فناوری»، “تولید مدل‌های جدید 14 و 16 اینچی مک‌بوک پرو مجهز به پردازنده‌های جدید در 3 ماهه پایانی سال 2022 آغاز خواهد شد. با توجه به اشاره TSMC مبنی بر درآمدزایی فرآیند 3 نانومتری برای این کمپانی طی 6 ماهه نخست سال 2023 به‌نظر می‌رسد که مدل‌های 14 و 16 اینچی آینده مک‌بوک پرو احتمالا کماکان از گره فرآیندی پیشرفته 5 نانومتری استفاده خواهند کرد.” – mingchikuo@؛ 22 آگوست 2022

تراشه‌های سری M اپل توسط کمپانی TSMC تولید می‌شوند. با این‌حال اظهارات کمپانی تایوانی تولیدکننده تراشه نشان می‌دهند که تولید تراشه‌های 3 نانومتری تا پیش از نیمه نخست سال 2023 برای TSMC درآمدزایی نخواهد کرد. از آنجا که مدل‌های جدید مک‌بوک اپل احتمالا در 3 ماهه نخست سال 2023 عرضه خواهند شد؛ لذا این زمان‌بندی با گزارشات و شایعات پیشین مبنی بر تولید تراشه M2 پرو اپل با استفاده از فرآیند 3 نانومتری مطابقت ندارد.

یافته‌های جدید آقای کو با گزارشات پیشین مبنی بر آغاز تولید تراشه M2 پرو اپل در اواخر سال جاری میلادی مطابقت دارند.

اپل تولید مک‌بوک پرو با تراشه M2 را در 3 ماهه چهارم سال 2022 آغاز می‌کند

منبع/ آی‌تی‌رسان

برچسب ها: تراشه اپل مک بوک
ارسال نظرات
محصولاتی که خانه را نانویی می‌کند چگونه خانه نانویی بسازیم؟
به دلیل محتوای سواستفاده از کودکان؛ شرکت‌های بزرگ از آگهی دادن به توئیتر انصراف دادند
وبگردی