کد خبر: ۳۰۲۱۲
|
۰۵ شهريور ۱۴۰۱ | ۰۸:۰۰

جزئیاتی از دستگاه واقعیت مجازی فیسبوک فاش شد

دستگاه AR/VR متا در ماه اکتبر راه اندازی می شود و زاکربرگ جزئیاتی از آن را بیان کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، مارک زاکربرگ در صحبت در پادکستhe Joe Rogan Experience، جزئیاتی را در مورد دستگاه  واقعیت افزوه و مجازی آینده فیسبوک فاش کرد.

به گفته زاکربرگ، مدل واقعیت مجازی نسل بعدی آن در ماه اکتبر منتشر خواهد شد و ارتباطات غیرکلامی بهتری مانند برقراری تماس چشمی مناسب در میان آواتارهای متاورس خواهد داشت.

وی گفت: در نسخه قبلی تماس چشمی فقط با هوش مصنوعی شبیه‌سازی شده بود، ما در واقع نمی‌دانستیم چه زمانی تماس چشمی برقرار می‌کنید، زیرا چشم‌ها را ردیابی نمی‌کردیم. اکنون برای این نسخه، و امیدواریم بسیاری از موارد متفاوتی که می‌سازیم انجام شود. اکنون شما قادر خواهید بود حالات صورت واقعی داشته باشید و بیشتر به طور مستقیم به آواتار خود منتقل شوید.

احتمالاً منظور از نسخه قبلی هدگیر متا کوئست 2 واقعیت مجازی است که در سال 2020 با نام تجاری Oculus عرضه شد. متا مادر فیسبوک نیز عینک هوشمندی دارد که با مشارکت Ray-Ban ساخته شده است.

با این حال، هر دو دستگاه AR/VR فعلی آن قبل از اعلام تغییر نام تجاری فیسبوک و غوطه ور شدن عمیق در Metaverse عرضه شدند. این دستگاه با رقابتی قدرتمند از سوی VR2 آینده پلی استیشن و همچنین عینک AR/VR خود اپل که ممکن است اوایل سال آینده عرضه شود، روبرو خواهد شد.

ارسال نظرات
در اتحادیه اروپا و در ماه آگوست فروش خودروهای تمام الکتریکی رکورد زد
وبگردی