کد خبر: ۳۰۲۵۴
|
۰۶ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۵:۳۵

تراشه‌های اگزینوس آینده سامسونگ از معماری گرافیکی AMD استفاده خواهند کرد

سامسونگ اعلام کرده که به روند استفاده از معماری گرافیکی شرکت AMD برای تراشه‌های اگزینوس خود ادامه خواهد داد. غول کره‌ای به هیچ‌گونه جزئیات خاصی در این زمینه اشاره نکرده است؛ اما بر اساس برخی شایعات و همچنین اظهارات رسمی مقامات کوالکام به‌نظر می‌رسد که گوشی‌های پرچم‌دار نسل آینده سامسونگ از پلتفرم‌های بومی اگزینوس استفاده نخواهند کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، این موضوع بدان معناست که پردازنده‌های گرافیکی مبتنی بر فناوری‌های AMD در تراشه‌های اگزینوس برای بخش‌های دیگر نیز به‌کار گرفته خواهند شد.

از سوی دیگر به‌نظر می‌رسد که سامسونگ در صورت بازگشت به تراشه‌های اگزینوس برای سری گلکسی S خود بار دیگر از پردازنده‌های گرافیکی توسعه‌یافته توسط کمپانی AMD بهره خواهد برد. سامسونگ خاطرنشان می‌کند که به‌طور کلی دستگاه‌های موبایلی به لحاظ فناوری‌های گرافیکی تقریبا 5 سال عقب‌تر از کنسول‌ها قرار دارند. اما این شرکت به لطف همکاری با AMD سریعا موفق شد تا آخرین فناوری گرافیکی کنسول‌ها را به تراشه اگزینوس 2200 خود بیاورد. با این‌حال اکنون می‌دانیم که اگزینوس 2200 از جنبه عملکرد گرافیکی، موفق‌ترین تراشه موجود در بازار قلمداد نمی‌شود.

تراشه‌های اگزینوس آینده سامسونگ از معماری گرافیکی AMD استفاده خواهند کرد

منبع/ آی‌تی‌رسان

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان بیت‌کوین رکورد ۳ ماهه را شکست
وبگردی