کد خبر: ۳۰۲۵۶
|
۰۶ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۵:۳۷

نیاز آمریکا به همکاری با شرکت‌های فناوری چینی باوجود مخالفت کاخ سفید

مایکروسافت و شرکت چینی بایت‌دنس در حال همکاری روی یک پروژه بزرگ هوش مصنوعی هستند، این در حالی است که دشمنی میان آمریکا و چین تشدید شده است.

به گزارش «نبض فناوری»، سی ان بی سی اعلام کرد، نبردی پرمخاطره بین ایالات متحده و چین برای برتری در حوزه هوش مصنوعی در جریان است و به همین علت نمایندگان کنگره به طور فزاینده ای نسبت به آنچه از دست رفتن امنیت ملی، اقتصاد و رفاه آمریکا می‌نامند، اظهار نگرانی کرده اند. اما این مساله موجب نشده تا شرکت‌های آمریکایی از همکاری با همتایان چینی عقب‌نشینی کنند.

اگرچه دو اقتصاد بزرگ جهان منابع خود را صرف رقابت برای تسلط در این زمینه می‌کنند، اما از همکاری با یکدیگر نیز دریغ نمی‌کنند. برخی از کارشناسان هوش مصنوعی می گویند همکاری فرامرزی کلید دستیابی به حداکثر بهره‌وری در حوزه پیشرفت‌های محاسباتی است.

مهندسان مایکروسافت و بایت دنس چین، مالک تیک تاک، در حال اجرای مشترک طرحی به نام کیوب ری هستند. خروجی این طرح نرم‌افزاری است که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا برنامه‌های هوش مصنوعی را به‌طور مؤثرتری اجرا کنند.

طی نشستی در سانفرانسیسکو طی هفته گذشته، جیاکسین شان مهندس نرم‌افزار بایت دنس و علی کانسو مهندس نرم‌افزار اصلی مایکروسافت، پیشرفت این طرح را با دانشمندان داده، متخصصان یادگیری ماشینی و سایر توسعه‌دهندگان علاقه‌مند به برنامه‌های کاربردی بزرگ مورد بحث قرار دادند.

شان و کانسو جزئیات فنی کیوب ری را توضیح دادند و این نرم‌افزار را برای تقویت برنامه‌های هوش مصنوعی که روی چندین رایانه اجرا می‌شوند مفید دانستند.

مایکروسافت به همراه رقبایی مانند آمازون، آلفابت، متا و اپل سرمایه گذاری زیادی بر روی هوش مصنوعی انجام داده است. مایکروسافت یک آزمایشگاه تحقیقاتی هوش مصنوعی در چین تاسیس کرده تا از استعدادهای علمی این کشور هم استفاده کند.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
به دلیل محتوای سواستفاده از کودکان؛ شرکت‌های بزرگ از آگهی دادن به توئیتر انصراف دادند
وبگردی