کد خبر: ۳۰۳۰۶
|
۰۸ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۹:۱۰

سامسونگ از چه تراشه‌ای برای گلکسی S23 استفاده خواهد کرد؟

سامسونگ برای سری گلکسی S23 از تراشه 3 نانومتری اگزینوس کوادرا استفاده خواهد کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، هنگامی‌که سامسونگ اعلام کرد که در زمینه توسعه یک پردازنده گرافیکی موبایلی بر اساس معماری AMD RDNA2 با کمپانی آمریکایی همکاری می‌کند؛ این موضوع موجب تشدید انتظارات بسیاری از کاربران شد. با این‌حال به‌دنبال عرضه تراشه اگزینوس 2200، این محصول چندان انتظارات را برآورده نکرد. در نتیجه سامسونگ برای گوشی‌های سری گلکسی S22 خود در اکثر مناطق جهان از تراشه اسنپ‌دراگون 8 نسل 1 کوالکام استفاده کرد.

با این‌حال سامسونگ اعلام کرده که کماکان به همکاری خود با AMD ادامه داده و به‌دنبال استفاده از معماری RDNA برای پردازنده‌های گرافیکی موبایلی است. Sungboem Park؛ معاون ارشد واحد مهندسی GPU در شرکت سامسونگ طی اظهاراتی خاطرنشان کرد که کمپانی کره‌ای، تصمیم خود برای ادامه استفاده از پردازنده‌های گرافیکی مبتنی بر معماری AMD RDNA برای تراشه‌های آینده اگزینوس را رسما مورد تائید قرار داده است.

سامسونگ پیش‌تر اسم رمز داخلی برای تراشه پرچم‌دار اگزینوس نسل آینده خود را انتخاب کرده و آن‌را کوادرا (Quadra) نامگذاری نموده است. تراشه اگزینوس 2200 از اسم رمز Pamir استفاده می‌کند. سیستم تک چیپ Exynos Quadra با استفاده از فرآیند 3 نانومتری GAA تولید شده و مجهز به جدیدترین هسته‌های CPU مبتنی بر معماری ARM و پردازنده گرافیکی Xclipse بر پایه معماری جدید Radeon GPU شرکت AMD خواهد بود.

بر اساس پیش‌بینی‌ها این پلتفرم 3 نانومتری در اواخر سال جاری و همزمان با معرفی تراشه Exynos Quadra (احتمالا در قالب سری گلکسی S23) وارد مرحله تولید انبوه خواهد شد. بعلاوه سامسونگ به منظور ساخت یک پردازنده سفارشی جدید با کارآیی بالا برای سری گلکسی S خود اقدام به تشکیل تیمی تخصصی موسوم به Dream Team نموده است. این تراشه احتمالا طی سال 2025 و برای هندست‌های سری گلکسی S25 مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

سامسونگ از چه تراشه‌ای برای گلکسی S23 استفاده خواهد کرد؟

منبع/ آی‌تی‌رسان

ارسال نظرات
به دلیل محتوای سواستفاده از کودکان؛ شرکت‌های بزرگ از آگهی دادن به توئیتر انصراف دادند
وبگردی