کد خبر: ۳۰۳۴۸
|
۱۰ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۶:۴۰
با تلاش فناوران ایرانی؛

ساخت تجهیزات پرورش جلبک در کشور بومی‌سازی شد

محققان یکی از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با طراحی و ساخت تجهیزات پرورش جلبک، زیر ساخت توسعه این فناوری را در کشور توسعه داده‌اند.

به گزارش «نبض فناوری»، هومن سعداله، مدیر عامل این شرکت فناور، با بیان اینکه ما در زمینه ساخت تجهیزات مرتبط با پرورش و برداشت میکروجلبک‌ها و تصفیه آب و پساب مشغول به فعالیت هستیم، گفت: نتایج بررسی‌های ما نشان می‌دهد که در کشور در زمینه میکروجلبک‌ها نواقصی در حوزه‌ تجهیزات داریم؛ از این رو تمرکز تحقیقاتی این شرکت بر طراحی و ساخت تجهیزات مرتبط برداشت و پرورش میکروجلبک‌ها است.

وی اضافه کرد: در این راستا تاکنون موفق به طراحی و ساخت دستگاه "پدل‌ویل" استخر پرورش میکروجلبک، دستگاه‌های برداشت میکروجلبک اسپیرولینا و همچنین تجهیزات جانبی در مراکز پرورش شدیم و خدماتی را نیز به مشتریان عرضه می‌کنیم.

سعداله، ارائه مشاوره، سرمایه‌گذاری، آموزش، تجهیز واحدها و راه‌اندازی آن و همچنین کمک به فروش و بازاریابی محصولات را از دیگر خدمات فناورانه این شرکت به سایر شرکت‌ها نام برد.

سعداله با اشاره به اهمیت میکرو جلبک‌ها، اظهار کرد: چند دهه است که در دنیا جلبک‌ها به عنوان منابع بسیار مفیدی برای انسان، حیوان و محیط زیست شناسایی شده‌اند؛ از این رو پرورش و بهره‌برداری از آنها در سال‌های اخیر رونق یافته است. در ایران نیز به تبع دنیا، این حوزه در حال توسعه است.

ارسال نظرات
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات: فراجا و سازمان انرژی اتمی همه خدمات خود را ارایه کردند
گزارش نبض فناوری از عملکرد ماهانه توسن، رشد درآمد 72 درصدی توسن در آبان ماه
یک فیزیک‌دان آمریکایی مطرح کرد برتری کوانتومی قرار است جهان را تغییر دهد!
وبگردی