کد خبر: ۳۰۳۵۰
|
۱۰ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۸:۰۰

مقامات ایران مجوز استفاده از رمزارزها برای واردات کالاهای خارجی را صادر کردند

مقامات دولت ایران به شرکت‌های داخلی مجوز داده‌اند تا به منظور پرداخت هزینه کالاهای وارداتی از ارزهای دیجیتالی استفاده کنند.

به گزارش «نبض فناوری»، این خبر توسط خبرگزاری تسنیم و به نقل از اظهارات رضا فاطمی امین؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در نمایشگاه صنعت خودرو در تهران منتشر شده است.

به‌عنوان مثال تاجران ایرانی از این پس می‌توانند در عوض استفاده از دلار یا یورو برای واردات خودرو از ارزهای دیجیتالی استفاده کنند. بر اساس توافقنامه منعقد شده میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، تراکنش‌های مالی مبتنی بر ارزهای دیجیتالی جهت واردات کالا از خازج کشور قابل پردازش خواهند بود.

در اوایل سال 2022 بانک مرکزی ایران و وزارت صمت برای اتصال پلتفرم پرداخت بانک مرکزی به سیستم بازار با یکدیگر توافق کردند. این توافق به کسب‌وکارها امکان می‌دهد تا پرداخت‌های بین‌المللی خود را با استفاده از رمزارزها انجام دهند. نخستین سفارش واردات با استفاده از ارز دیجیتال به‌عنوان روش پرداخت در روز 9 آگوست (18 مرداد ماه) در ایران ثبت شد. مبلغ کلی این معامله حدودا برابر با 10 میلیون دلار بود.

جهت یادآوری بایستی خاطرنشان کرد که پیش‌تر در آوریل سال 2021 بانک مرکزی ایران به موسسات مالی کشور مجوز داد تا به منظور پرداخت هزینه مربوط به واردات کالا از خارج ایران از ارزهای دیجیتالی استفاده کنند. با این‌حال بانک‌های تجاری صرفا مجوز استفاده از بیت‌کوین‌ها یا ارزهای مجازی را دریافت کردند که توسط ماینرهای تحت نظارت جمهوری اسلامی ایران استخراج شده بودند.

منبع/ آی‌تی‌رسان

ارسال نظرات
به دلیل محتوای سواستفاده از کودکان؛ شرکت‌های بزرگ از آگهی دادن به توئیتر انصراف دادند
وبگردی