کد خبر: ۳۰۴۰۲
|
۱۳ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۰

کلاهبرداری که به 40 هزار سال زندان محکوم می شود

یک کلاهبردار رمزارز ممکن است به بیش از 40000 سال زندان محکوم شود.

به گزارش «نبض فناوری»، فاروک فاتح اوزر بنیانگذار صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در ترکیه، توسط مقامات ترکیه دستگیر شده است و طبق گزارش Digital Trends ممکن است به بیش از 40000 سال زندان محکوم شود.

بر اساس این گزارش، فاروک فاتح اوزر در سال 2017 یک صرافی ارز دیجیتال ترکیه به نام Thodex تاسیس کرد و پس از فرار با 2 میلیارد دلار بیش از یک سال از دست مقامات فراری بود.

طبق گزارش‌ها Thodex 700 هزار کاربر دارد. بر اساس این گزارش، به دلیل کاهش مداوم ارز بومی این کشور در سال‌های گذشته، بسیاری در ترکیه در صرافی‌های رمزارز سرمایه‌گذاری می‌کنند. این ممکن است به Thodex کمک کرده باشد. اما چند سال پس از به وجود آمدن، Thodex با مشکل مواجه شد.

در آوریل 2021، Thodex به طور ناگهانی تمام معاملات را متوقف کرد و ادعا کرد که یک سرمایه گذاری خارجی آن را مجبور کرده است تا عملیات خود را تا پنج روز متوقف کند. اوزر سپس ادعا کرد که این شرکت باید تجارت را به طور کامل متوقف کند و دلیل آن را حملات سایبری عنوان کرد. علیرغم این وعده که وجوه مشتریان امن باقی خواهد ماند، برای حدود 400000 کاربر اینطور نبود. در این گزارش آمده است که کاربران دسترسی به حساب‌های خود و متعاقباً وجوه خود را از دست دادند.

پلیس ترکیه موفق شد بسیاری از کارمندان شرکت را بازداشت کند اما فاروک موفق به فرار شد و به آلبانی گریخت. گفته می شود که او 2 میلیارد دلار از وجوهی که متعلق به سرمایه گذاران و مشتریان شرکت است برداشت کرده است. پس از حدود یک سال، او در شهر آلبانیایی ویلو دستگیر شد و هویتش از طریق تایید بیومتریک تایید شد. اکنون او به همراه دیگر مدیران شرکت Thodex منتظر محاکمه در ترکیه است.

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان بیت‌کوین رکورد ۳ ماهه را شکست
وبگردی