کد خبر: ۳۰۴۴۴
|
۱۶ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۰

تیک تاک نقص امنیتی در این پلتفرم را رد کرد

تیک تاک با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد هک امنیتی ادعا شده توسط هکرها درست نبوده و هیچ نقض داده‌ای رخ نداده است.

به گزارش «نبض فناوری»، گزارش‌های مربوط به نقض داده‌های تیک تاک برای اولین بار در یک انجمن هک منتشر شد و هکرها ادعا کردند از یک سرور ناامن حاوی اطلاعات شخصی کاربران این پلتفرم سوء استفاده کرده‌اند.

این ادعاها همزمان با هشدار امنیتی مایکروسافت در مورد «آسیب‌پذیری با امنیت بالا» در نسخه اندروید این شبکه اجتماعی بود که می‌توانست به مهاجمان اجازه دهد با یک کلیک حساب‌های کاربران را به خطر بیاندازند. هکرها مدعی شدند که به حدود 34 گیگابایت اطلاعات کاربران دسترسی دارند.

تروی هانت، محقق امنیتی نمونه 237 مگابایتی از فایل‌های فهرست‌شده در انجمن هک را تجزیه و تحلیل کرد. او نتوانست مشروعیت هک را تأیید کند و ادعا کرد که داده ها قبلاً در دسترس عموم بوده است.

تیک تاک پس از انتشار پست هایی مبنی بر به خطر افتادن کد منبع برنامه و همچنین جزئیات حساب میلیاردها نفر، نقض امنیتی را رد کرد.این شرکت گفت که هیچ مدرکی دال بر نقض پیدا نکرده است. این شرکت همچنین به بلومبرگ انگلستان گفت که کد منبع ادعایی ارسال شده توسط هکرها با کد منبع پشتیبان تک تاک ارتباطی ندارد.

یکی از سخنگویان تیک تاک به ایندیپندنت گفت: حریم خصوصی و امنیت داده‌های کاربران ما برای ما در اولویت قرار دارد. تیم امنیتی شرکت این ادعاها را بررسی کرد و هیچ مدرکی دال بر نقض امنیتی پیدا نکرد.

منبع:مهر

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان بیت‌کوین رکورد ۳ ماهه را شکست
وبگردی