کد خبر: ۳۰۵۰۵
|
۱۹ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

وعده جدید اینتل و برادکام برای اینترنت پر سرعت

اینتل و برادکام Wi-Fi 7 را با سرعت بیش از 5 گیگابیت بر ثانیه به نمایش می گذارند.

به گزارش «نبض فناوری»، اینتل و برادکام، اولین راه‌حل وای‌فای ۷ قابل کارکرد صنعت را به نمایش گذاشته‌اند و ادعا می‌کنند که به سرعت بیش از ۵ گیگابیت بر ثانیه بین لپ‌تاپ مجهز به اینتل و نقطه دسترسی Broadcom Wi-Fi 7 دست می‌یابند.

هدف از این نسخه نمایشی نشان دادن این بود که دو سازنده تراشه سخت‌افزاری را برای استفاده از Wi-Fi آماده کرده‌اند و اینکه چگونه فناوری جدید شبکه بی‌سیم نسبت به نسل فعلی بهبود می‌یابد. مدیران اینتل و برادکام نشان دادند که فناوری جدید با نشانگرهای سرعت آماده است و ثابت می کند که Wi-Fi 7 سریعتر از Wi-Fi 6 و Wi-Fi 6E است.

WiFi 7 پهنای باند پنج برابر بیشتر از WiFi 6E را می دهد که سرعتی تا 2 گیگابیت بر ثانیه را می دهد.

ویجی ناگاراجان، معاون بخش اتصال بی‌سیم، برادکام، گفت: اکوسیستم آماده است و Wi-Fi 7 برای ارائه ظرفیت خارق‌العاده و سرعت‌های فوق‌العاده سریع برای گسترش پهنای باند گیگابیتی آمده است.

Wi-Fi 7 چندین پیشرفت را نسبت به نسل فعلی به ارمغان می آورد، از جمله کانال های گسترده تر 320 مگاهرتز در بخش 6 گیگاهرتز طیف بی سیم و مدولاسیون 4K QAM، که سرعت داده بالاتری را ارائه می دهد.

با این حال، اکنون نباید خیلی هیجان زده شوید، زیرا انتظار نمی رود دستگاه های سازگار با Wi-Fi 7 قبل از پایان سال 2023 وارد بازار شوند.

ارسال نظرات
در اتحادیه اروپا و در ماه آگوست فروش خودروهای تمام الکتریکی رکورد زد
وبگردی